«Հայ բառի դեմ պայքար է սկսվել». «ՎԵՏՕ»-ն միացավ դասադուլ հայտարարած ուսանողներին
«ՎԵՏՕ» հասարակական շարժումը աջակցություն է հայտնում Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականի պահանջով դասադուլ հայտարարած ուսանողներին։
«Եկել ենք հանդիպենք ուսանողների կազմակերպչական հատվածի հետ, կքննարկենք ամեն ինչ, այո՛, հերթապահության հարցը, մնալ գիշերը, ցերեկը», - լրագրողների հետ զրույցում ասաց շարժման առաջնորդ Նարեկ Մալյանը։
Նա նշեց՝ Արայիկ Հարությունյանը, փոխնախարար Արևիկ Անափիոսյանն աշխատավարձ են ստացել Ջորջ Սորոսից՝ աշխատելով «Թրանսփարենսի ինթերնեշնլ» կազմակերպությունում։
«Այդ մարդիկ՝ սորոսականները, չունեն սրբություն, չունեն հայրենիք, նրանց սրբությունը Սորոսից ստացած դոլարներն են։ Տպավորություն է, որ հայ բառի դեմ պայքար է սկսվել», - ասաց Մալյանը։
Նրա խոսքով՝ իշխանության են եկել մարդիկ, որոնց համար հերոսը տրանսվիստիտ-մարմնավաճառներն են։
«Իշխանության բոլոր լծակները ծառայեցվում են տրանսվիստիտ-մարմնավաճառների քարոզի, այլասերվածության քարոզի համար, ահաբեկիչ-մարդասպաների հերոսացման համար», - ասաց նա։
«ՎԵՏՕ» շարժման առաջնորդն ասաց՝ մտավախություն ունի, որ իր երեխայի դասատուն կարող  է տրանսվիստիտ-մարմնավաճառ լինի։
«Այս ուսանողները եկել են դրա համար, այդ երեխաների հոգու փրկության համար», - նշեց  Մալյանն՝ ավելացնելով.
«Այն մարդիկ, որոնք պետականաքանդ գործողություններ են տանում, նրանց պետք է ոչ թե հրաժարական պարտադրել, այլ՝ վզակոթին  տալով դուրս շպրտել»։

Началась борьба против слова «армянин» – движение «ВЕТО» присоединилось к объявившим забастовку студентам
11/11/2019 18:43
Общественно-политическое движение «ВЕТО» заявляет свою поддержку объявившим забастовку студентам с требованием отставки министра образования, науки, культуры и спорта Араика Арутюняна.
«Мы пришли, чтобы встретиться со студентами, обсудить организационные вопросы и в том числе вопрос дежурства, чтобы днем и ночью оставаться здесь», - заявил в беседе с журналистами учредитель движения «ВЕТО» Нарек Малян.
Он отметил, что работая в организации «Transparency International», Араик Арутюнян, заместитель министра Аревик Анапиосян получали зарплату от Джорджа Сороса.
«Эти люди – соросовцы, у них нет святынь, у них нет родины, для них святыня – полученные от Сороса доллары. Создается впечатление, что против слова "армянин" началась борьба», - сказал Нарек Малян.
По его словам, к власти пришли люди, для которых героем являются трансвеститы-проститутки.
«Все рычаги власти служат пропаганде трансвеститов-проституток, пропаганде извращения, героизации террористов-убийц», - сказал Нарек Малян.
Руководитель движения «ВЕТО» заявил, что обеспокоен тем, что трансвестит-проститутка может быть учителем его ребенка.
«Эти студенты пришли именно поэтому, для спасения душ этих детей» - отметил он.
«Людей, которые ведут деятельность по разрушению государства, нужно просто выдворять, а не требовать их отставки», - заявил Нарек Малян.