«Իսլամական ջիհադի» հրամանատարը Գազայում իսրայելական ուժերի հարվածի հետևանքով զոհվել է
«Իսլամական ջիհադի»  խմբավորման հրամանատարը, ևս մեկ մարդ  զոհվել է՝  նրա տան վրա իսրայելական զինվորականների հարվածի հետևանքով, ասվում է Պաղեստինի առողջապահության նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ:
«Պաղեստինցի և մի կին սպանվել են, ևս երկու մարդ վիրավորվել՝  Գազայի հատվածի արևելյան մասում գտնվող Ալ-Շեջայայի արևելյան մասում գտնվող տան վրա իսրայելյան հարվածի  հետևանքով», - ասվում է նախարարության հաղորդագրության մեջ:
«Մենք հենց նոր հարվածել ենք  Գազայի հատվածում «Իսլամական ջիհադի» հրամանատար Բահա Աբու ալ-Աթային: Ալ-Աթան ուղղակիորեն պատասխանատու էր իսրայելցի խաղաղ բնակիչների և զինվորականների դեմ հարյուրավոր ահաբեկչական հարձակումների համար», - ասվում է Իսրայելի բանակի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:

Командир "Исламского джихада" погиб в Газе при ударе израильских военных
Два человека погибли, один из них командир палестинской группировки "Исламский джихад", в результате удара израильских военных по его дому, сообщается в заявлении министерства здравоохранения Палестины.
"Убиты палестинец и женщина, еще два человека пострадали при ударе Израиля по дому в восточной части эш-Шеджая на востоке сектора Газа", - говорится в заявлении минздрава.
"Мы только что нанесли удар по командиру "Исламского джихада" в Газе, Бахе Абу аль-Ата. Аль-Ата был напрямую ответственен за сотни терактов против израильских мирных жителей и военных", - говорится в сообщении армейской пресс-службы Израиля.