ԱՄՆ-ում հոսպիտալացվել է նախկին նախագահ Ջիմի Քարթերը
ԱՄՆ նախկին նախագահ, 95-ամյա Ջիմի Քարթերը հոսպիտալացվել է Ջորջիա նահանգում՝ ներգանգային ճնշումն իջեցնելու պրոցեդուրայի անցկացման համար, մամուլի հաղորդագրության մեջ հայտնում է Քարտերի նախագահական կենտրոնը:
Վերջին մեկ տարվա ընթացքում Քարթերին արդեն հոսպիտալացրել էին կողոսկրի կոտրվածքով։ Նախկին նախագահը նաև կոտրել էր ազդրի վզիկը, որի պատճառով նրան վիրահատել էին։
«Նախկին նախագահ Ջիմի Քարտերն այսօր երեկոյան (երկուշաբթի, ԱՄՆ-ի ժամանակով-խմբ.․) ընդունվել է Էմորիի համալսարանի հիվանդանոց՝ ներգանգային ճնշումն իջեցնելու պրոցեդուրայի անցկացման համար, որը առաջացել է վերջերս նրա ընկնելու հետևանքով արնահոսությունից», - ասվում է հայտարարության մեջ։

В США госпитализирован экс-президент Джимми Картер
Экс-президент США 95-летний Джимми Картер госпитализирован в штате Джорджия для проведения процедуры по снижению внутричерепного давления после недавних падений, сообщил в пресс-релизе президентский Центр Картера.
За последний год Картера уже госпитализировали с переломом таза. Также экс-президент ломал шейку бедра, из-за чего ему делали операцию.
"Бывший президент США Джимми Картер был принят в больницу при университете Эмори сегодня вечером (в понедельник по времени США. — Прим. ред.) для проведения процедуры по снижению внутричерепного давления, вызванного кровотечением вследствие его недавних падений", — говорится в заявлении.