Ըստ նախնական պայմանավորվածության՝ 2020թ.-ին պաշտոնական այց կկատարեմ Ռուսաստան. Փաշինյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը 2020 թվականին պաշտոնական այցով կմեկնի ՌԴ, այս մասին վարչապետն ասաց ԱԺ հետ հարցուպատասխանի ժամանակ:
«Նախնական պայմանավորվածություն ունենք, որ 2020 թվականին ես պաշտոնական այց կկատարեմ Ռուսաստանի Դաշնություն և ՌԴ նախագահը 2020 թվականի երկրորդ կեսին կամ 2021թ.-ի առաջին կեսին պաշտոնական այց կկատարի ՀՀ», - ասաց Փաշինյանը:
Անդրադառնալով իր ու ՌԴ նախագահ Վլադիմր Պուտինի հարաբերություններին՝ Փաշինյանն ասաց.
«2018 թվականի արդյունքներով՝ իմ ու ՌԴ նախագահի հանդիպումները, խոսակցություններն աննախադեպ դինամիկա ունեին: Ժամանակի ընթացքում հարցերրը ստանում են պատասխաններ, ընդ որում, այդ պատասխանները նաև որոշակի ընկալելու, կշռելու, դրանց խորությունն ու անկեղծությունը երկուստեք հասկանալու խնդիր կա: Ես դեռ նախորդ տարի ամառը ասել եմ, որ մեր մոտ պրոցես է գնում, որպեսզի մեր հարաբերություններում նոր մակարդակ ու որակ արձանագրվի, կարող եմ ասել, որ հիմա դա արձանագրվել է ու դա տեղի է ունեում: Հիմա ավելի վստահ կարող եմ ասել այդ մասին», - ասաց Փաշինյանը:

Reciprocal official visits of leaders of Russia and Armenia scheduled for 2020
Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan will pay official visit to Russia in 2020, the head of the government said at the NA.
“We have initial arrangement over my official visit to the Russian Federation in 2020 and over the official visit of the president of the RF in he second half 2020 or in early 2021,” Pashinyan said.
Speaking about his relations with president of Russia Vladimir Putin, Pashinyan said that with the results of the 2018 the dynamics of meetings and conversations between him and Russia’s president was unprecedented.
“Within the time the questions get answers and these answers are ways to understand the frankness the deepness. I told in summer of the past year that there was a process aimed at registering new level and quality in our relations, and now I can tell that it has been registered, it really takes place. Today I can state it for sure,” Pashinyan said.