Ըստ նախնական պայմանավորվածության՝ 2020թ.-ին պաշտոնական այց կկատարեմ Ռուսաստան. Փաշինյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը 2020 թվականին պաշտոնական այցով կմեկնի ՌԴ, այս մասին վարչապետն ասաց ԱԺ հետ հարցուպատասխանի ժամանակ:
«Նախնական պայմանավորվածություն ունենք, որ 2020 թվականին ես պաշտոնական այց կկատարեմ Ռուսաստանի Դաշնություն և ՌԴ նախագահը 2020 թվականի երկրորդ կեսին կամ 2021թ.-ի առաջին կեսին պաշտոնական այց կկատարի ՀՀ», - ասաց Փաշինյանը:
Անդրադառնալով իր ու ՌԴ նախագահ Վլադիմր Պուտինի հարաբերություններին՝ Փաշինյանն ասաց.
«2018 թվականի արդյունքներով՝ իմ ու ՌԴ նախագահի հանդիպումները, խոսակցություններն աննախադեպ դինամիկա ունեին: Ժամանակի ընթացքում հարցերրը ստանում են պատասխաններ, ընդ որում, այդ պատասխանները նաև որոշակի ընկալելու, կշռելու, դրանց խորությունն ու անկեղծությունը երկուստեք հասկանալու խնդիր կա: Ես դեռ նախորդ տարի ամառը ասել եմ, որ մեր մոտ պրոցես է գնում, որպեսզի մեր հարաբերություններում նոր մակարդակ ու որակ արձանագրվի, կարող եմ ասել, որ հիմա դա արձանագրվել է ու դա տեղի է ունեում: Հիմա ավելի վստահ կարող եմ ասել այդ մասին», - ասաց Փաշինյանը:

Никол Пашинян: Согласно предварительной договоренности, в 2020 году я совершу официальный визит в РФ
13/11/2019 18:09
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в 2020 году посетит с официальным визитом РФ, об этом Никол Пашинян заявил сегодня во время правительственного часа в парламенте.
«У нас есть предварительная договоренность, что в 2020 голу я совершу официальный визит в Российскую Федерацию и президент РФ во второй половине 2020 года или первой половине 2021 года посетит с официальным визитом Армению», - сказал Никол Пашинян.
Касаясь своих отношений с президентом России Владимиром Путиным, Никол Пашинян заявил:
«По итогам 2018 года мои встречи, разговоры с президентом РФ имели беспрецедентную динамику. Со временем вопросы получают ответы, причем, есть также проблема определенного восприятия, обоюдного осознания их глубины и искренности. Я еще летом прошлого года заявил, что у нас идет процесс, чтобы в наших отношениях были зафиксированы новый уровень и качество. Могу сказать, что сейчас он зафиксирован и имеет место. Сейчас могу сказать об этом более уверенно», - заявил Никол Пашинян.