Մինչև ապրիլի 1-ը գազի թանկացման հարց չի քննարկվելու. Մհեր Գրիգորյան
Ձմռան ամիսներին գազի գինը չի թանկանա, խորհրդարանում կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը՝ պատասխանելով «Իմ քայլի» պատգամավոր Գևորգ Պապոյանի հարցին՝ 2020 թվականին սպառողների համար գազի գնի բարձրացման հավանականության վերաբերյալ։
«Գազի գնի շուրջ բանակցություններն ընթացել են, ընթանում են և ընթանալու են, դա լրիվ նորմալ պրոցես է: Այո՛, միշտ պիտի բանակցենք այդ հարցի շուրջ: Այս պահին կարող եմ վստահաբար մի բան ասել, որը բանակցությունների միջանկյալ արդյունք կարող ենք համարել, ձմեռային ամսիներին գազը չի թանկանա, մինչև ապրիլի 1-ը գազի թանկացման հարց չի քննարկվելու», - ասաց փոխվարչապետը:

До 1 апреля вопрос повышения тарифов на газ обсуждаться не будет – Мгер Григорян
В зимние месяцы цена на газ не повысится, заявил сегодня во время правительственного часа вице-премьер Армении Мгер Григорян, отвечая на вопрос депутата парламента от фракции «Мой шаг» Геворка Папояна о возможности повышения тарифа на газ для потребителей в 2020 году.
«Переговоры по цене на газ проходили, проходят и будут проходить, это вполне нормальный процесс. Да, мы всегда должны вести переговоры вокруг этого вопроса. Сейчас могу уверенно сказать, что можем считать промежуточным результатом переговоров то, что цена на газ не повысится в зимние месяцы. До 1 апреля вопрос повышения тарифов на газ обсуждаться не будет», - сказал Мгер Григорян.