Սանտյագոյում ցուցարարները հարձակվել են Արգենտինայի դեսպանատան վրա
Չիլիի մայրաքաղաքում ցուցարարները կողոպտել և այրել են  հյուրանոց և ռեստորան, նաև հարձակվել են Արգենտինայի դեսպանի նստավայրի վրա, հաղորդվում է Սանտյագոյի համալսարանի շինհրապարակում և եկեղեցում հրդեհների մասին:
«Ավելի քան հարյուր դիմակավորված անձինք հավաքվել են մայրաքաղաքի Վիկուչա Մակեննա փողոցում՝ թալանելու և այրելու հյուրանոցն ու ռեստորանը», - ասվում է 24horas հրատարակության հաղորդագրության մեջ:
Ըստ ԶԼՄ-ների տեղեկությունների՝ հրդեհներ են գրանցվել Teatro U-ի շրջակայքում կառուցվող Չիլիի համալսարանի շենքում և Վերակրուզի եկեղեցում:
Կարգազանցները հարձակվել են նաև տարածքում Արգենտինայի դեսպանատան վրա: Ըստ դեսպան Խոսե Օկտավիո Բորդոնի, որին մեջբերում է հրատարակությունը, կարգազանցները կես ժամ շարունակ քարկոծել են  դեսպանատունը, դիվանագիտական   անձնակազմը գտնվում էր ներսում:

В чилийском Сантьяго протестующие напали на посольство Аргентины
Протестующие в столице Чили разграбили и подожгли отель и ресторан, а также атаковали резиденцию посла Аргентины, сообщается о пожарах на стройплощадке университета Сантьяго и в церкви.
"Более ста человек в масках собрались на улице Викуньи Маккенны в столице, чтобы ограбить и попытаться сжечь отель и ресторан", - говорится в сообщении издания 24horas.
По информации СМИ, очаги возгорания зафиксированы в строящемся здании чилийского университета, на стройке вокруг Teatro U и в церкви Веракрус.
Хулиганы также напали на посольство Аргентины, располагающееся в этом районе. По словам посла Хосе Октавио Бордона, которого цитирует газета, хулиганы уже в течение получаса забрасывают посольство камнями, дипломатический персонал находится внутри представительства.