Առաջարկել եմ երեք մարմին տեղափոխել Չարենցավան, Գավառ և Վանաձոր. Բաբաջանյան
Կառավարությունից դեռևս պատասխան չեմ ստացել, բայց մեկ այլ նախաձեռնության շրջանակներում հանդիպել եմ ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի հետ, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց անկախ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը՝ անդրադառնալով ՍԴ-ն և մի շարք այլ կառույցներ մարզեր տեղափոխելու իր դիմումին։
«Փոխվարչապետի հետ քննարկել եմ առհասարակ ապակենտրոնացումը և գերբեռնված Երևանի թոթափումը։ Սա մեր ուշադրության առարկան պետք է լինի։ Առաջարկել եմ երեք մարմին տեղափոխել Չարենցավան, Գավառ և Վանաձոր։ Կառավարությունը, հավանաբար, պետք է դիտարկի այդ առաջարկը։ Ես առաջարկել եմ, որ այդ մարմինները գրասենյակներ ունենան Երևանում, բայց հիմնական գործունեությունն իրականացվի նշված քաղաքաներում», - ասաց պատգամավորը։
Անդրադառնալով փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի հետ հանդիպմանը՝ Արման Բաբաջանյանը նշեց, որ քննարկել են Վայոց ձորի մարզում գյուղատնտեսական լոգիստիկ կենտրոն ստեղծելու հարցը։

Я предложил перенести три органа в Чаренцаван, Гавар и Ванадзор – Арман Бабаджанян
«Я еще не получил от правительства ответа, но встретился в рамках другой инициативы с вице-премьером Тиграном Авиняном», - заявил сегодня в парламенте журналистам депутат Арман Бабаджанян, касаясь своего заявления о переносе Конституционного суда и ряда других структур в области.
«С вице-премьером обсудил вопрос децентрализации Еревана и сокращения перегруженности. Это должно находиться в центре нашего внимания. Я предложил перенести три органа в Чаренцаван, Гавар и Ванадзор. Я предложил, чтобы эти органы имели офисы в Ереване, но осуществляли основную деятельность в указных городах», - сказал депутат.
Касаясь встречи с вице-премьером Тиграном Авиняном, Арман Бабаджанян отметил, что обсуждался вопрос создания в Вайоцдзорской области сельскохозяйственного логистического центра.