Սիրիական բանակը Իդլիբում երկու գյուղ է հետ գրավել ահաբեկիչներից
Սիրիական բանակը Իդլիբ նահանգի հարավ-արևելքում գրոհել է ահաբեկիչների դիրքերը և վերահսկողություն  հաստատել երկու բնակավայրերի վրա, հինգշաբթի հայտնում է Սիրիայի պետական հեռուստատեսությունը:
«Սիրիական բանակի ստորաբաժանումները գրոհել են ահաբեկիչների դիրքերը Իդլիբ նահանգի հարավ-արևելքում և վերահսկողություն  հաստատել Լյուվեյբդա գյուղի վրա», - հայտնում է Al-Ikhbariya. հեռուստաալիքը:
Sham FM ռադիոկայանի փոխանցմամբ՝ Թել Հիզնայի բնակավայրը հարավ-արևելքում Իդլիբում նույնպես հայտնվել է սիրիական բանակի վերահսկողության տակ՝ «ահաբեկչական խմբավորումների հետ դաժանագին բախումներից հետո»:

Сирийская армия отбила у террористов две деревни в Идлибе
Сирийская армия атаковала позиции террористов на юго-востоке провинции Идлиб и взяла под свой контроль два населенных пункта, сообщило в четверг гостелевидение Сирии.
"Подразделения сирийской армии атаковали позиции террористов на юго-востоке провинции Идлиб и установили контроль над деревней Лювейбда", - передает телеканал Al-Ikhbariya.
По данным радиостанции Sham FM, под контроль сирийской армии "после ожесточенных столкновений с террористическими группировками" перешел также населенный пункт Телль-Хизна на юго-востоке Идлиба.