Մոսկվայում սպանել են թաիլանդական բռնցքամարտի աշխարհի եռակի չեմպիոն Աշոտ Բոլյանին
Թաիլանդական բռնցքամարտի աշխարհի եռակի չեմպիոն (Քիկբոքսինգի համաշխարհային պրոֆեսիոնալ ասոցիացիայի վարկածով) Աշոտ Բոլյանը Մոսկվայի հարավ-արևմուտքում սպանվել է։ Այս մասին ТАСС-ին հայտնել է իրավապահ մարմիններում աղբյուրը:
«Նախօրեին՝ երեկոյան ժամերին, 40-ամյա մարզիկը Նախիմովի պողոտայում գտնվող տնից դուրս է եկել և շարժվել դեպի  իր ավտոմեքենան, որտեղ անհայտ անձը մի քանի կրակոց է արձակել նրա ուղղությամբ, այդ թվում՝ գլխին, ու դիմել փախուստի», - ասել է գործակալության զրուցակիցը։
Այս տեղեկությունը ТАСС-ին հաստատել է երկրի Քննչական Կոմիտեի Մոսկվայի քննչական գլխավոր վարչության պաշտոնական ներկայացուցիչ Յուլյա Իվանովան։
«ՔԳՎ քննչական մարմինները հարուցել են քրեական գործ՝ «Սպանություն» և «Զենքի ապօրինի կրում» հատկանիշներով: «Քննության տվյալներով՝ նոյեմբերի 13-ի երեկոյան՝ բնակելի տան մոտ, որը գտնվում է Նախիմովի պողոտայում, անհայտ անձը մի քանի կրակոց է արձակել 1979 թվականին ծնված տղամարդու ուղղությամբ, որոնցից նա մահացել է դեպքի վայրում», - տեղեկացրել է ՔԳՎ ներկայացուցիչը։
Իրականացվում են քննչական գործողություններ և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ։
Բաց աղբյուրների տվյալներով՝ 40-ամյա Աշոտ Բոլյանը Քիկբոքսինգի համաշխարհային պրոֆեսիոնալ ասոցիացիայի վարկածով թաիլանդական բռնցքամարտի աշխարհի եռակի չեմպիոն է, միջազգային տարբեր մրցաշարերի 17-ակի չեմպիոն։
Նա գլխավորել է Հայկական մարզական ֆեդերացիաների համաշխարհային ասոցիացիան։ Բացի այդ, եղել է Մոսկվայում գրանցված «Կարատ» ընկերության գլխավոր տնօրենը, որը կապված է սպորտի ոլորտի հետ։

В Москве застрелили трехкратного чемпиона по тайскому боксу Ашота Боляна
Трехкратный чемпион мира по тайскому боксу (по версии Всемирной профессиональной ассоциации кикбоксинга) Ашот Болян застрелен на юго-западе Москвы. Об этом ТАСС сообщил источник в правоохранительных органах.
"Накануне вечером 40-летний спортсмен вышел на встречу из дома на Нахимовском проспекте к своему автомобилю, где неизвестный произвел в него несколько выстрелов, в том числе в голову, и скрылся", - сообщил собеседник агентства.
Эту информацию ТАСС подтвердила официальный представитель Главного следственного управления СК ПФ по Москве Юлия Иванова. "Следственными органами ГСУ по Москве возбуждено уголовное дело по признакам преступлений, предусмотренных ч. 1 ст. 105 УК РФ ("Убийство") и ч. 1 ст. 222 УК РФ ("Незаконный оборот оружия"). "По данным следствия, вечером 13 ноября возле жилого дома, расположенного по Нахимовскому проспекту, неизвестный произвел не менее одного выстрела в мужчину 1979 года рождения, от которых он скончался на месте происшествия", - сообщила представитель ГСУ. Проводится комплекс следственных действий и оперативно-разыскных мероприятий, направленных на задержание лица, причастного к совершению преступления.
По данным из открытых источников, 40-летний Ашот Болян - трехкратный чемпион мира по тайскому боксу по версии Всемирной профессиональной ассоциации кикбоксинга и 17-кратный чемпион различных международных турниров. Возглавлял Всемирную ассоциацию армянских спортивных федераций.
Кроме того, он был гендиректором зарегистрированной в Москве ООО "Карат", связанной со сферой спорта.