Արցախի հարցում Փաշինյանն էլ ի՞նչ պետք է զիջի, որ Լևոն Տեր-Պետրոսյանից շատ զիջի. Հրանտ Մարգարյան (Տեսանյութ)
15/11/2019 15:01
«Արցախը Հայաստանն է և վերջ» խոսքերն ուղղված չեն ադրբեջանցիներին կամ աշխարհին, «Վերնատուն» հասարակական-քաղաքական ակումբի համաժողովին հայտարարեց ՀՅԴ Բյուրոյի ներկայացուցիչ Հրանտ Մարգարյանը:
«Երբ ասվում է՝ «Արցախը Հայաստանն է և վերջ», դա կապ չունի ադրբեջանցիների, ոչ էլ աշխարհի հետ, դա ղարաբաղցիներին ասված խոսքեր են, ոնց որ նրանց ասեն՝ «Արցախը Հայաստանն է ու ես եմ քո վարչապետը, քո իշխանութունը շինծու է»: Դրա համար է ասել դա, դա չի ասել ադրբեջանցիների, աշխարհի համար», - նշեց Մարգարյանը՝ անդրադառնալով ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարություններին:
Անդրադառնալով Փաշինյանի մեկ այլ հայտարարությանը, որ ԼՂ հարցը պետք է լուծվի այնպես, որ ընդունելի լինի Հայաստանի, Ղարաբաղի և Ադրբեջանի ժողովուրդների համար՝ Մարգարյանն ասաց, որ այստեղ ենթատեքստեր է տեսնում:
«Ասում է՝ «մինչև հիմա ՀՀ ոչ մի նախագահ նման բան չի ասել», այսինքն՝ ենթատեքստում ասում է՝ «ես պատրաստ եմ մի բան հավելյալ զիջել, որ նախորդները պատրատ չէին զիջել»: Ես զարմանում եմ՝ էլ ի՞նչ պետք զիջի, որ Լևոն Տեր-Պետրոսյանից շատ զիջի», - ընդգծեց Մարգարյանը:

Что еще должен уступить Пашинян в вопросе Арцаха, чтобы уступить больше Левона Тер-Петросяна – Грант Маргарян
15/11/2019 18:49
Слова «Арцах – это Армения и все» не направлены азербайджанцам или миру, заявил сегодня на форуме Общественно-политического клуба «Вернатун» представитель Бюро АРФ «Дашнакцутюн» Грант Маргарян.
«Когда говорится "Арцах – это Армения и все", это не связано ни с азербайджанцами, ни с миром, это сказанные карабахцам слова. Как будто им говорят "Арцах – это Армения и я твой премьер-министр, а твоя власть надуманная". Он сказал это именно для этого, а не для азербайджанцев или мира», - отметил Грант Маргарян, касаясь заявлений премьер-министра Никола Пашиняна.
Обратившись к другому заявлению Пашиняна о том, что карабахский конфликт должен быть решен так, чтобы быть приемлемым для народов Армении, Арцаха и Азербайджана, Грант Маргарян отметил, что видит в этом подтекст.
«Он заявляет, что "до сих пор ни один президент Армении не говорил такого", то есть в подтексте говорится: "я готов дополнительно уступить что-то, что не готовы были уступить мои предшественники". Я удивляюсь, что еще должен он уступить, чтобы уступить больше Левона Тер-Петросяна», - подчеркнул Грант Маргарян.