Նիկոլ Փաշինյանը շատ պարզ ձևակերպում է իրենց իշխանության բնույթը՝ թքած ունեն ցանկացած այլ կարծիքի վրա. Նարեկ Սամսոնյան (Տեսանյութ)
15/11/2019 14:12
«Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ նախագահ Նարեկ Սամսոնյանը վստահ է` կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանը հրաժարական չի ներկայացնելու։
«Արայիկ Հարությունյանը հրաժարական չի տալու, քանի որ Նիկոլ Փաշինյանը շատ պարզ ձևակերպում է իրենց իշխանության բնույթը՝ նրանք թքած ունեն ցանկացած այլ կարծիքի վրա, առավել ևս, երբ խոսքը վերաբերում է իրենց մերձավոր ընկերներին», - Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Սամսոնյանը։
Նա ընդգծեց՝ Արայիկ Հարությունյանը չունի որևէ կոմպետենտություն լինելու նախարար, բայց նախարար է, ինչպես Նիկոլ Փաշինյանը՝ նա կոմպետենտ չէ լինելու վարչապետ, բայց վարչապետ է։
«Նրանք ստացել են իրենց ձայները և պատրաստ են որևէ զիջման չգնալու ճանապարհով իրացնել իրենց իշխանությունը», - ասաց Սամսոնյանը։

Никол Пашинян очень четко сформулировал характер этой власти – им наплевать на любое другое мнение: Нарек Самсонян
15/11/2019 18:13
Председатель общественно организации «Гражданское самосознание» Нарек Самсонян уверен, что министр образования, науки, культуры и спорта Араик Арутюнян не подаст в отставку.
«Араик Арутюнян не подаст в отставку, поскольку Никол Пашинян очень четко сформулировал характер их власти – им наплевать на любое другое мнение, тем более, когда речь касается из близких друзей», - заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am Нарек Самсонян.
Он подчеркнул, что Араик Арутюнян не имеет никакой компетентности, чтобы  занимать пост министра, точно так же как Никол Пашинян некомпетентен, чтобы  занимать пост премьер-министра, однако занимает.
«Они получили свои голоса и готовы реализовать свою власть, отказываясь от каких-либо уступок», - заявил Нарек Самсонян.