«Ժողովուրդ». «Լուսավոր Հայաստանի» տունն էլ հաճախ կռիվ է ընկնում»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը պարզել է, որ 17- հոգանոց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության «տունն էլ հաճախ կռիվ է ընկնում»: Խմբակցության նիստերը ժամանակ առ ժամանակ թեժանում են, քանի որ ընդդիմադիր այս թևում մի հատվածը մեղադրում է մյուսին, թե շատ են պաշտպանում իշխանությանը` քննադատական խոսքով չպահելով ընդդիմադիր կեցվածքը: Այդ կարծիքին են Մանե Թանդիլյանը, Գուրգեն Բաղդասարյանը, Գևորգ Գորգիսյանը, Սարիկ Մինասյանը, Ռուբիկ Ստեփանյանը, նաև Անի Սամսոնյանը:
Այս ֆրակցիայից, ըստ թերթի, հատուկենտ պատգամավորներ են ելույթներ ունենում ԱԺ ամբիոնից, դիրքորոշում արտահայտում: Ըստ «Ժողովուրդ» օրաթերթի աղբյուրների` խմբակցությունում մշտական վեճի թեման գործուղումներն են, դժգոհում են, թե միշտ նույն պատգամավորներն են մեկնում, և այդ արտոնությունն առավելապես Անի Սամսոնյանն ունի:
Պատգամավոր Ռուբիկ Ստեփանյանը խմբակցությունում տարակարծությունների վերաբերյալ «Ժողովուրդ» օրաթերթին ասել է. «Նման բան չի կարող լինել. գիտեք ոնց, մենք բոլորս կարծիքներ ունենք, իրար կարանք ներկայացնենք, բայց, որպես էդպիսին, չկա: Բայց որ ասենք` մենք վատ ընդդիմադիր ենք, չենք կարա նման բան հայտարարենք»:

«Жоховурд»: Во фракции «Светлая Армения» часто возникают споры
Газета «Жоховурд» пишет, что в состоящей из 17депутатов фракции «Светлая Армения» часто возникают споры. Время от времени во время заседания фракции становятся бурными, поскольку в этом оппозиционном крыле одна часть обвиняет другую в том, что они защищают власть и не критикуют с оппозиционных позиций. Такого мнения придерживаются Мане Тандилян, Гурген Багдасарян, Геворк Горгисян, Сарик Минасян, Рубик Степанян, а также Ани Самсонян.
Редкие депутаты этой фракции выступают с трибуны парламента и выражают свою позицию. Как передают источники издания, во фракции постоянной темой споров становятся командировки, жалуются, что всегда ездят в командировки одни и те же депутаты и таким преимуществом пользуется особенно Ани Самсонян.
Касаясь разногласий во фракции, депутат Рубик Степанян заявил корреспонденту издания: «Подобного быть не может. Знаете, у каждого из нас есть мнение, и мы представляем его, однако разногласий как таковых нет. Но сказать, что мы плохие оппозиционеры, мы не можем».