Այդ ինստիտուտում խնդիրներ են առաջացել. Անդրանիկ Քոչարյանը՝ Մովսես Հակոբյանի պաշտոնանկության մասին
Մովսես Հակոբյանի՝ ապրիլյան պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող հանձնաժողով գալը չէր կարող կապ ունենալ իր պաշտոնանկության հետ, լրագրողների հետ զրույցում նման համոզմունք հայտնեց ԱԺ Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը։
«Մենք ում հրավիրում ենք, հաճույքով գալիս են։ Գիտակցություն կա, որ դա ի նպաստ մեր բանակի է», - ասաց նա։
Դիտարկմանը, որ Մովսես Հակոբյանն ասոցացվում էր նախկին իշխանությունների հետ, Անդրանիկ Քոչարյանը նկատեց՝ զինվորականներն իրենց ծառայությունները մատուցել են տարբեր իշխանությունների ժամանակ։
Հարցին՝ ինչո՞ւ է հեռացվել Մովսես Հակոբյանը, պատգամավորը ենթադրեց՝ հավանաբար դիմում է գրել։ «Դա խոսում է այն մասին, որ այդ ինստիտուտում խնդիրներ են առաջացել, և վարչապետը նման որոշում է կայացրել», - ասաց նա:

В этом институте возникли проблемы – Андраник Кочарян об увольнении Мовсеса Акопяна
Поводом освобождения Мовсеса Акопяна от должности главного военного инспектора не мог стать его приход в следственную комиссию по изучению обстоятельств Апрельской войны. Такую уверенность выразил сегодня в беседе с журналистами председатель постоянной парламентской комиссии по вопросам обороны и безопасности Андраник Кочарян.
«Все, кого мы приглашаем, приходят с удовольствием. Есть осознание того, что это делается во благо нашей армии», - сказал он.
На замечание о том, что Мовсес Акопян ассоциируется с бывшими властями, Андраник Кочарян отметил, что военнослужащие служили во время различных властей.
На вопрос, почему Мовсес Акопян был уволен, Андраник Кочарян предположил, что возможно написал заявление.
«Это говорит о том, что в этом институте возникли проблемы и премьер-министр принял такое решение», - сказал он.