Հայաստանի և Արցախի անվտանգային համակարգը միասնական է. Քոչարյան
Հայաստանի և Արցախի անվտանգային համակարգը միասնական է։ Մենք չենք կարող այդ համակարգից անջատ ինչ-որ բաներ տեսնել, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը՝ պատասխանելով հարցին՝ արդյոք ապրիլյան պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող հանձնաժողով հրավրվում են նաև արցախցի զինվորականներ։
«Մենք միասնական ենք և մեր միասնականության դեմ ամեն քայլ պետք է բացառենք», - շեշտեց բանախոսը՝ միաժամանակ ուղիղ պատասխան չտալով հնչած հարցին։
Անդրանիկ Քոչարյանը նաև տեղեկացրեց, որ շատ զինվորականներ իրենք են անհամբերությամբ սպասում՝ երբ են կանչվելու քննիչ հանձնաժողով՝ իրենց տունեցած տեղեկությունները հաղորդելու։

Андраник Кочарян: У Армении и Арцаха – единая система безопасности
Армения и Арцах имеют единую систему безопасности, мы не можем увидеть что-то вне этой системы безопасности, заявил сегодня в беседе с журналистами председатель постоянной парламентской комиссии по вопросам обороны и безопасности Андраник Кочарян, отвечая на вопрос, приглашаются ли в комиссию по изучению обстоятельств Апрельской войны арцахские военные.
«Мы едины и должны исключить любой шаг против нашего единства», - отметил Андраник Кочарян, не дав прямого ответа на вопрос.
Он также сообщил, что многие военные с нетерпением ждут, когда будут вызваны в комиссию, чтобы сообщить об имеющейся у них информации.