Հայաստանի և Արցախի անվտանգային համակարգը միասնական է. Քոչարյան
Հայաստանի և Արցախի անվտանգային համակարգը միասնական է։ Մենք չենք կարող այդ համակարգից անջատ ինչ-որ բաներ տեսնել, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը՝ պատասխանելով հարցին՝ արդյոք ապրիլյան պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող հանձնաժողով հրավրվում են նաև արցախցի զինվորականներ։
«Մենք միասնական ենք և մեր միասնականության դեմ ամեն քայլ պետք է բացառենք», - շեշտեց բանախոսը՝ միաժամանակ ուղիղ պատասխան չտալով հնչած հարցին։
Անդրանիկ Քոչարյանը նաև տեղեկացրեց, որ շատ զինվորականներ իրենք են անհամբերությամբ սպասում՝ երբ են կանչվելու քննիչ հանձնաժողով՝ իրենց տունեցած տեղեկությունները հաղորդելու։

Armenia and Artsakh security system is united, chairperson of the Defense and Security Affairs Standing Committee Andranik Kocharyan told the reporters today, stressing that they cannot see any separate things from this system.
The response came to the question whether Artsakh militaries will be invited to the ad hoc commission set up to study the circumstances of the April war.
“We are united. We must exclude any step against this unity,” he said.
Kocharyan also stressed that many militaries are looking forward to being invited to the commission and share the information they have.