Ամեն օր պետք է շնորհակալ լինեք, որ մեզ պես ընդդիմություն ունեք ու ստիպված եք ձեզ վրա աշխատել. Սերգեյ Բագրատյան
18/11/2019 16:19
Կոռուպցայի կանխարգելման հանձնաժողովի առաջադրված բոլոր թեկնածուները հաջողված են, Աժ-ում Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամների ընտրության հարցի քննարկման ժամանակ ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանը:
Վերջինս նշեց, որ այս մարմնի ձևավորումից հետո հանրային իրավագիտակցության բարձրացման ուղղությամբ պետք է աշխատել:
Անդրադանալով նրան, որ այս մարմնում բացի կառավարության, Բարձրագույն դատական խորհրդի և «Իմ քայլի» թեկնածուներից, տեղ կգտնեն նաև խորհրդարանական երկու ընդդիմադիր ուժերի թեկնածուները՝ Բագրատյանը կոչ արեց սա չհամարել «լավություն» ուղղված ընդդիմությանը:
«Այս կառույցում ընդդիմությանը տեղ տալն իմ գործընկերը կարևորեց այնքանով, որ ընդդիմությունը չխռովի: Սա չեմ կիսում, սա քաղաքական կարևոր որոշում է, ընդդիմության թեկնածուի ներկայությունը հանձնաժողովում խիստ կարևոր է իշխանության համար: Հանրային վստահություն ունենալու համար իշխող քաղաքական ուժը պետք է հնարավորինս ընդլայնի ընդդիմության ներկայացվածությունը բոլոր մարմիններում: Սա է լավագույն ապացույցը, որ իշխանությունը թափանցիկ է աշխատելու», - ասաց Բագրատյանն՝ ավելացնելով.
«Մենք պետք է պետություն կառուցենք, որտեղ ընդդիմությունը պետք է նույնքան իշխանություն ունենա, ինչքան իշխանությունը: Միայն այդ դեպքում կարող ենք ունենալ հզոր պետություն: Ամեն օր դուք պետք է շնորհակալ լինեք, որ ունեք մեզ պես ընդդիմություն: Չի կարող ուժեղ իշխանություն լինել առանց ուժեղ ընդդիմության: Ամեն օր պետք է շնորհակալ լինեք, որ մեզ պես ընդդիմություն ունեք ու ստիպված եք ձեզ վրա աշխատել: Այս իմաստով ևս շնորհավորում եմ ձեզ»:

Вы каждый день должны быть благодарны, что имеете такую оппозицию как мы и вынуждены работать над собой – Сергей Багратян
18/11/2019 18:31
Все представленные кандидаты в члены Комиссии по предотвращению коррупции достойные, заявил сегодня в парламенте депутат фракции «Процветающая Армения» Сергей Багратян во время обсуждения вопроса избрания членов Комиссии по предотвращению коррупции.
Он отметил, что после формирования этого органа нужно начать работу в направлении повышения общественного правосознания.
Касаясь того, что в этот орган кроме кандидатов от правительства, Высшего судебного совета и фракции «Мой шаг» вошли также кандидаты из двух оппозиционных сил, Сергей Багратян призвал не считать это «одолжением» оппозиции.
«Я не разделяю мнения своего коллеги, что оппозиции предоставили место в этой комиссии, чтобы не обидеть. Это важное политическое решение и представленность кандидата от оппозиции в этой комиссии очень важна для власти. Чтобы пользоваться общественным доверием правящая политическая сила должна по возможности расширить представленность оппозиции во всех органах. Это наилучшее доказательство того, что власть будет работать прозрачно», - сказал Сергей Багратян, добавив:
«Мы должны строить государство, в котором оппозиция обладает такой же властью, как и власть. Только в этом случае мы можем иметь сильное государство. Вы каждый день должны быть благодарны, что у вас есть такая оппозиция как мы. Не может быть сильной власти без сильной оппозиции. Вы каждый день должны быть благодарны, что имеете такую оппозицию как мы и вынуждены работать над собой. В данном контексте я поздравляю вас».