Բելառուսի խորհրդարանի նոր կազմի նիստը տեղի կունենա դեկտեմբերի 6-ին
Բելառուսի Ազգային ժողովի Ներկայացուցիչների պալատի (ստորին պալատի) նոր գումարման առաջին նստաշրջանը կկայանա դեկտեմբերի 6-ին, հայտարարել է  ԿԸՀ ղեկավար Լիդիա Երմոշինան:
«Ինչ վերաբերում է առաջին նստաշրջանի գումարմանը, ես արդեն համաձայնություն ունեմ խորհրդարանի  հեռացող պալատի ղեկավարների հետ այն մասին, որ խորհրդարանի երկու պալատների առաջին նստաշրջանը, մենք պարզապես այլ ժամկետ չունենք: Մեկը տեղի կունենա դեկտեմբերի 6-ի առավոտից, մյուսը՝ օրվա երկրորդ կեսից», - հայտարարել է Երմոշինան երկուշաբթի մամուլի ասուլիսում:
Ըստ նրա, ԿԸՀ նիստը, որն ամփոփելու է խորհրդարանի ստորին պալատի ընտրությունների արդյունքները, կկայանա նոյեմբերի 22-ին:

Новый состав белорусского парламента соберется 6 декабря
Первая сессия нового созыва Палаты представителей (нижней палаты) Национального собрания Белоруссии состоится 6 декабря, сказала глава ЦИК Лидия Ермошина.
"Что же касается созыва первой сессии, то у меня уже есть договоренность с руководителями уходящих палат парламента о том, что первая сессия двух палат парламента, у нас просто нет другого срока. Одна состоится с утра, другая во второй половине дня, по крайней откроются - 6 декабря. Шестого декабря в 10 часов утра откроется сессия Палаты представителей, в 14 часов в этот же день - Совета республики", - сказала Ермошина на пресс-конференции в понедельник.
По ее словам, заседание ЦИК по подведению итогов выборов в нижнюю палату парламента состоится 22 ноября.