Կալիֆոռնիայում հրաձգության հետևանքով չորս մարդ է զոհվել
Միացյալ Նահանգներում առնվազն 10 մարդ հրազենային վերքեր է ստացել Ֆրեզնո քաղաքում (Կալիֆոռնիայի նահանգ) տեղի ունեցած հրաձգության հետևանքով, նրանցից չորսը զոհվել են: Նոյեմբերի 18-ին այդ մասին հայտնել է Associated Press գործակալությունը:
Ավելի վաղ NBC հեռուստաընկերությունը հաղորդել էր ինը վիրավորի մասին: Հեռուստաընկերության տվյալնով՝ չարագործները ներթափանցել են մասնավոր տուն և կրակ բացել տան տերերի և նրանց բարեկամների վրա, որոնք կիրակի երեկոյան հեռուստատեսությամբ ֆուտբոլ էին դիտում հետին բակում:
Ինչպես նշում է գործակալությունը, երեք զոհերի մարմինները գտել են տան հետին բակում: Յոթ վիրավորներ հոսպիտալացվել են, հետագայում նրանցից մեկը մահացել է: Ոստիկանությունը հետաքննություն է սկսել, պարզվում է կրակողի ինքնությունը:

При стрельбе в Калифорнии погибли четыре человека
По меньшей мере 10 человек получили огнестрельные ранения в результате стрельбы в городе Фресно (штат Калифорния), из них четверо погибли. Об этом в понедельник сообщило агентство Associated Press.
Ранее телекомпания NBC сообщала о девяти раненых. По ее данным, злоумышленники проникли в частный дом и открыли стрельбу по его владельцам и их друзьям, которые смотрели в воскресенье вечером по телевизору футбольный матч на заднем дворе.
Как отмечает агентство, тела троих жертв были найдены на заднем дворе дома. Семеро раненых были госпитализированы, впоследствии один из них умер. Полиция проводит расследование, устанавливается личность стрелявшего.