ԿԳՄՍ նախարարի և դասախոսների երեկվա հանդիպումը կառուցողական չէր. Արշալույս Գալստյան
ԿԳՄՍ նախարարի և դասախոսների երեկվա հանդիպումը կառուցողական չէր, այսօր ԵՊՀ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հայ բանասիրության ֆակուլտետի դոցենտ Արշալույս Գալստյանը։
«Հայտարարել, թե կառուցողական է, մի բան է, բայց վերջում դուք էլ լսեցիք, որ նախարարն ասաց, գնացեք լեզու գտեք ձեր գործընկերների հետ։ Սա կառուցողական քննարկման առաջա՞րկ է», - ասաց Գալստյանը։
Ինչ վերաբերում է դիտարկմանը, թե երեկ ուսանողները հայտարարել են, որ նախարարի վերաբերմունքը դասախոսների նկատմամբ հեգնախառն էր, Արշալույս Գալստյանն արձագանքեց.
«Եթե անգամ ուսանողները նման բան են տեսել, ուրեմն մտածելու տեղիք ունենք ոչ թե մենք, այլч նախարարը, նախարարությունը, կառավարությունը։ Երբ գնում էինք հանդիպման, երբևէ չեմ մտածել, որ հանդիպման ժամանակ որևէ պետական պաշտոնյայի կողմից կարող եմ արժանանալ հեգնական վերաբերմունքի։ Ոչ իմ, ոչ էլ իմ գործընկերների մեծամասնության բարեկրթությունը երբեք թույլ չէր տա դուրս գալ թույլատրելիի շրջանակներից, նույնիսկ եթե մի քանի այդպիսի հանդիպում լիներ»։

Meeting with education minister cannot be described as constructive: Arshaluys Galstyan
Yesterday’s meeting of the education, science, culture and sports minister Araryik Harutyunyan with lecturers was not constructive, YSU Armenian Philology Faculty Docent Arshaluys Galstyan told the reporters today.
“To state it was constructive is one thing, to state in the end go and solve the problem with your colleagues is another. Is it a constructive proposal?” Galstyan said, referring to the words of the minister.
As to the claims of the students that the minister demonstrated ironic attitude toward the lecturers, Galstyan said if students noticed such thing it means there is something to think of.
“While going to the meeting we even did not think that a state official may demonstrate ironic attitude. My and my colleagues’ politeness never allows us pass the permissible limits even if we had few such meetings,” Galstyan said.