ԿԳՄՍ նախարարի և դասախոսների երեկվա հանդիպումը կառուցողական չէր. Արշալույս Գալստյան
ԿԳՄՍ նախարարի և դասախոսների երեկվա հանդիպումը կառուցողական չէր, այսօր ԵՊՀ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հայ բանասիրության ֆակուլտետի դոցենտ Արշալույս Գալստյանը։
«Հայտարարել, թե կառուցողական է, մի բան է, բայց վերջում դուք էլ լսեցիք, որ նախարարն ասաց, գնացեք լեզու գտեք ձեր գործընկերների հետ։ Սա կառուցողական քննարկման առաջա՞րկ է», - ասաց Գալստյանը։
Ինչ վերաբերում է դիտարկմանը, թե երեկ ուսանողները հայտարարել են, որ նախարարի վերաբերմունքը դասախոսների նկատմամբ հեգնախառն էր, Արշալույս Գալստյանն արձագանքեց.
«Եթե անգամ ուսանողները նման բան են տեսել, ուրեմն մտածելու տեղիք ունենք ոչ թե մենք, այլч նախարարը, նախարարությունը, կառավարությունը։ Երբ գնում էինք հանդիպման, երբևէ չեմ մտածել, որ հանդիպման ժամանակ որևէ պետական պաշտոնյայի կողմից կարող եմ արժանանալ հեգնական վերաբերմունքի։ Ոչ իմ, ոչ էլ իմ գործընկերների մեծամասնության բարեկրթությունը երբեք թույլ չէր տա դուրս գալ թույլատրելիի շրջանակներից, նույնիսկ եթե մի քանի այդպիսի հանդիպում լիներ»։

Вчерашняя встреча министра образования с преподавателями не была конструктивной – Аршалуйс Галстян
Вчерашняя встреча министра образования, науки, культуры и спорта с преподавателями была неконструктивной, заявил сегодня журналистам доцент факультета армянской филологии Ереванского государственного университета (ЕГУ) Аршалуйс Галстян.
«Не могу сказать, что встреча была конструктивной, поскольку вы сами слышали в конце, что министр сказал – идите, найдите язык с вашими коллегами. Разве после конструктивного обсуждения делают такое предложение?», - сказал Аршалуйс Галстян.
Касаясь замечания о том, что вчера студенты заявили, что министр проявил к преподавателям презрительное, пренебрежительное отношение, то Аршалуйс Галстян ответил:
«Если даже студенты заметили такое, значит, об этом следует подумать не только нам, но и министру, министерству, правительству. Когда шли на встречу, никогда не думал, что во время встречи могу удостоиться презрительного отношения со стороны какого-то должностного лица. Ни моя благовоспитанность, ни благовоспитанность большинства моих коллег никогда не позволяла нам выйти за рамки допустимого, даже если бы состоялись несколько таких встреч».