Դավիթ Տոնոյանն ու Դավիթ Անանյանը մեկնում են արձակուրդ
Վարչապետի ստորագրած որոշումների համաձայն՝ ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանն ու Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը մեկնում են արձակուրդ։
Դավիթ Անանյանն արձակուրդում կլինի 2019 թվականի դեկտեմբերի 2-4-ը ներառյալ: Դավիթ Անանյանի արձակուրդում գտնվելու ընթացքում պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահին կփոխարինի պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալ Ռաֆիկ Մաշադյանը:
Դավիթ Տոնոյանն արձակուրդում կլինի 2019 թվականի նոյեմբերի 29-ից դեկտեմբերի 9-ը ներառյալ:
Դավիթ Տոնոյանի արձակուրդում գտնվելու ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարին կփոխարինի Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի տեղակալ Գաբրիել Բալայանը:

Давид Тоноян и Давид Ананян уходят в отпуск
Согласно подписанным премьер-министром решениям, председатель Комитета государственных доходов Давид Ананян и министр обороны Давид Тоноян уходят в отпуск.
Давид Ананян будет находиться в отпуске со 2-го по 4-е декабря 2019 года включительно. Председателя КГД Давида Ананяна на время его нахождения в отпуске будет замещать первый заместитель председателя КГД Рафик Машадян.
Давид Тоноян будет находиться в отпуске с 29-го ноября по 9-е декабря 2019 года включительно. Министра обороны Давида Тонояна на время его нахождения в отпуске будет замещать заместитель министра обороны Габриел Балаян.