«Ինտերֆաքս»-ի խմբագրի անհետացման փաստով քրեական գործ է հարուցել
Մոսկվայում «Սպանություն» հոդվածով քրեական գործ է հարուցվել: Դա տեղի է ունեցել «Ինտերֆաքս» գործակալության խմբագիր 29-ամյա Մարգարիտա Իգնատովայի անհետացումից հետո:
Քննությունը պարզել է, որ 2019 թվականի նոյեմբերի 17-ի առավոտյան լրագրողը լքել է տունը, որը գտնվում է Մոսկվայի Վեսենյայա փողոցում: Մինչ այժմ նա գտնվելու վայրի մասին ոչ մի տեղեկություն չկա:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր Մարգարիտա Իգնատովայի անհետացման մասին:
Նրա գործընկեր Գեորգի Սպիրովը տեղեկացրել է, որ նոյեմբերի 18-ի գիշերը կնոջ մայրը նրա հեռախոսահամարից նամակ է ուղարկել:  Նա հայտնել է, որ դուստրը մոտ մեկ օր տանը չի եղել:

По факту исчезновения редактора "Интерфакса" возбуждено дело
В Москве возбуждено уголовное дело по статье "Убийство". Это произошло после исчезновения 29-летней Маргариты Игнатовой - редактора агентства "Интерфакс".
Следствие установило, что утром 17 ноября 2019 года журналистка ушла из дома, который находится на Весенней улице в Москве. До сих пор она нигде не объявилась.
Ранее стало известно о пропаже Маргариты Игнатовой. Ее коллега Георгий Спиров сообщил, что в ночь на 18 ноября ему с ее телефонного номера написала мать женщины. Она сообщила, что дочери нет дома уже около суток. В итоге родственницу попросили держать редакцию в курсе ситуации.