Բացի հակամշակութային լինելուց՝ այդ ապուշությունն իր մեջ կոռուպցիոն ռիսկեր է պարունակում. Նարեկ Մալյանը՝ «Հուզանք ու Զանգի» մասին
20/11/2019 16:21
ՀՀ կառավարությունն ու ԱԺ սորոսական կազմն այս օրերին վերածվել է Ստամբուլյան կոնվենցիան գովերգող բութ գործիքի, «Բաց հասարակության հիմնադրամներ Հայաստան» գրասենյակի դիմաց բողոքի ակցիայի ժամանակ հայտարարեց «ՎԵՏՕ» նախաձեռնության հիմնադիր Նարեկ Մալյանը:
«Ասում եմ՝ բութ գործիքի, քանի որ միայն բութ գործիքը կարող է չտեսնելու տալ կոնվենցիայի խնդրահարույց հատվածքները, բութ համառությամբ գովաբանել հանրային առողջությանն էական վնաս հասցնող հիմնարար փաստաթղթի վավերացումը», - ասաց Մալյանը:
Նա ընդգծեց, որ սորոսականները նաև աշխույժ գործունեություն են ծավալում ԿԳՄՍՆ-ում՝ որպես օրինակ բերելով մետրոյի հարակից տարածքում բեմադրված «Հուզանք ու Զանգ» ներկայացումը։
«Ձեր բոլորի փողերով բեմադրված եզությանն արդեն անդադարձ եղել է: Կարծում եմ՝ բոլորին պարզ է, որ այդ անմակարդակությունը որևէ կապ չուներ մշակույթի կամ արվեստի հետ և հետապնդում էր մեկ նպատակ՝ լափել պետական միջոցներից հնարավորինս շատ գումար: Բացի հակամշակութային լինելուց՝ այդ ապուշությունն իր մեջ կոռուպցիոն ռիսկեր է պարունակում: Մենք տեղեկություն ունենք, որ այդ հակամաշակութային եզության համար գումար է դուրս գրվել նաև «Սորոսի» գրասենյակից: Եթե մեր տեղեկությունը հաստատվի, մենք կդիմենք իրավապահներին, քանի որ սա ոչ այլ ինչ է, քան գողություն պետական բյուջեից. արդեն իսկ ֆինանսավորված միջոցառման համար՝ կրկնաֆինանսավորում պետական փողերով», - ասաց Մալյանը:

Кроме того, что это идиотство антикультурно, оно содержит также коррупционные риски – Нарек Малян о постановке «УЗанг и Занг»
20/11/2019 17:17
Соросовский состав правительства и Национального Собрания превратился в эти дни в восхваляющий Стамбульскую конвенцию тупой инструмент, заявил сегодня в ходе акции протеста перед офисом фонда «Открытое общество Армения» основатель общественно-политического движения «ВЕТО» Нарек Малян.
«Я говорю – тупой инструмент, поскольку только тупой инструмент может делать вид, что не видит спорные положения этой конвенции и с тупым упорством восхвалять ратификацию этого документа, наносящего существенный вред здоровью общества», - сказал Нарек Малян.
Он подчеркнул, что соросовцы развернули активную деятельность также в министерстве образования, науки, культуры и спорта, внеся в повестку постановку «УЗанг и Занг» («Волнение и звонок») у станции метро «Площадь Республики».
«Мы уже обращались к постановке этого идиотства на деньги всех налогоплательщиков. Думаю, что всем ясно, что эта низкосортная постановка не имеет ничего общего с культурой или искусством и преследовала лишь одну цель – "сожрать" как можно больше денег из средств государства. Кроме того, что это идиотство антикультурно, оно содержит также коррупционные риски. У нас есть сведения, что на это антикультурное идиотство были выделены средства также офисом Сороса. Если наша информация подтвердится, мы обратимся к правоохранителям, поскольку это не что иное, как воровство из государственного бюджета – предоставление повторного финансирования на уже  профинансированное мероприятие», - сказал Нарек Малян.