Ջո Բայդենը կողմ է մարիխուանայի ապաքրեականացմանը
ԱՄՆ նախագահի դեմոկրատ թեկնածու Ջո Բայդենը կողմ է մարիխուանայի ապաքրեականացմանը՝ երկրի ամբողջ տարածքում:
«Կարծում եմ՝ պետք է ապաքրեականացնել մարիխուանան։ Վերջակետ: Կարծում եմ, նրանք, ում դեմ գործ են հարուցել դրա հետ կապված, պետք է դուրս գան բանտից»,- ասել է Բայդենն ուրբաթ, հեռուստաբանավեճերի ընթացքում, նրա խոսքերը մեջբերում է РИА Новости-ն:
Բայդենը, սակայն, կոչ է արել ուսումնասիրել մարիխուանայի երկար օգտագործման ազդեցությունը մարդու վրա։
Նախընտրական հեռուստաբանավեճերի հինգերորդ փուլը Դեմոկրատական կուսակցությունից նախագահի թեկնածուների միջև տեղի է ունենում Ատլանտայում։ Հեռարձակումը վարում է MSMBC հեռուստաալիքը։
Սոցիոլոգների տվյալով՝ դեմոկրատների ճամբարում առաջին տեղը պահպանում է Բայդենը։ Նրան հետևում է սենատոր Էլիզաբեթ Ուորենը։ Եռյակը եզրափակում է Բեռնի Սանդերսը։

Джо Байден выступил за легализацию марихуаны
Кандидат в президенты от Демократической партии США Джо Байден выступил за легализацию употребления марихуаны на всей территории страны.
"Думаю, надо декриминализировать марихуану. Точка. Думаю, все, на кого заводили дело в этой связи, должен выйти из тюрьмы", ‒ сказал Байден в ходе теледебатов, его слова приводит РИА Новости.
На сегодняшний день одиннадцать штатов США и округ Колумбия допускают употребление взрослыми марихуаны для "отдыха", а более 30 штатов легализовали использование марихуаны "в медицинских целях".
Пятый раунд предвыборных теледебатов среди кандидатов в президенты от Демократической партии проходит в Атланте, трансляцию ведет телеканал MSMBC.
По данным социологов, среди демократов лидерство сохраняет Джо Байден, за ним следует сенатор Элизабет Уоррен, замыкает тройку лидеров Берни Сандерс.