Արայիկ Հարությունյանը մեկնել է Մոսկվա, որտեղից կուղևորվի Բրյուսել
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանը նոյեմբերի 21-ին մեկնել է Մոսկվա՝ մասնակցելու Շանհայի համագործակցության կազմակերպության անդամ պետությունների գիտության և տեխնիկայի ոլորտի նախարարությունների և գերատեսչությունների ղեկավարների 5-րդ խորհրդակցությանը:
Նոյեմբերի 22-ին ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանը Ֆինլանդիայի գիտության և մշակույթի նախարարի հրավերով կմեկնի Բրյուսել՝ մասնակցելու ԵՄ խորհրդում Ֆինլանդիայի նախագահության շրջանակում կայանալիք Արևելյան գործընկերության կրթության հարցերով նախարարական հանդիպմանը:
Կրթության նախարարական հանդիպումը, որն անցկացվում է տարին մեկ անգամ, կազմակերպում են տվյալ ժամանակահատվածում նախագահող անդամ երկրները: Միջոցառմանը հրավիրված են Արևելյան գործընկերության, ԵՄ նախագահության եռյակի և այլ երկրների բարձրաստիճան պաշտոնյաներ:
Այս տարի հանդիպումն անցկացվում է «Ապագա ուսուցում և դասավանդում» խորագրով՝ հստակ ուղղվածություն ունենալով ուսուցիչների որակի ապահովումը:

Араик Арутюнян отбыл в Москву, затем вылетит в Брюссель
Министр образования, науки, культуры и спорта Араик Арутюнян 21 ноября отбыл в Москву для участия в совещании министерств и ведомств науки и техники государств-членов Шанхайской организации сотрудничества (ШОС).
22 ноября министр образования, науки, культуры и спорта Араик Арутюнян по приглашению министра науки и культуры Финляндии отбудет в Брюссель для участия в министерской встрече Восточного партнерства по вопросам образования в рамках председательства Финляндии в Совете ЕС.
На мероприятие приглашены высокопоставленные должностные лица стран-участниц программы ЕС «Восточное партнерство», текущей тройки председательствующих стран и других государств.
В этом году министерская встреча пройдет под девизом «Будущее обучение и преподавание», с четкой направленность на обеспечение квалификации учителей.