Կոլումբիայում ավելի քան 200 հազար մարդ մասնակցում է բողոքի ակցիաների
Մոտ 207 հազար մարդ Կոլումբիայում մասնակցում է բողոքի ցույցերին, անկարգությունները հեղեղել են երկրի մի շարք խոշոր քաղաքներ, նախագահն ու կառավարությունը քաղաքացիներին խաղաղության կոչ են անում:
«Ընդհանուր առմամբ, երթի մասնակիցները խաղաղ բողոքի ցույց են անցկացրել, մոտ 207 հազար մարդ է մասնակցել այդ խաղաղ երթերին», - լրագրողներին ասել է  երկրի Ներքին գործերի նախարար Նենսի Գուտյերեսը:
Ոստիկանությունն էլ հայտնել է, որ հասարակական կարգի խախտման համար ձերբակալվել է 22 մարդ։ Հաղորդվում է 28 վիրավոր ոստիկանի մասին։
Բոգոտայում ցուցարարները հարձակվել են Կոնգրեսի և քաղաքապետարանի շենքերի վրա, կենտրոնում պարեկում են զրահամեքենաներն ու ջրցան մեքենաները, սակայն ցուցարարները չեն ցրվում։ Կալի քաղաքում ցուցարարները փակում են փողոցներն ու արգելափակում հասարակական տրանսպորտի կանգառները, 19․00-ից հայտարարվել է պարետային ժամ։
Բողոքի արտահայտումը սկսվել է ուսանողների և մանկավարժների երթով, սակայն քաղաքական ընդդիմությունը ևս միացել է համընդհանուր գործադուլին։ Քաղաքացիները բողոքում են հանցավորության դեմ պայքարում և տնտեսական քաղաքականությունում իշխանությունների անգործությունից։

Более 200 тысяч человек протестуют в Колумбии, власти призывают к миру
Около 207 тысяч человек принимают участие в акциях протеста в Колумбии, беспорядками охвачен ряд крупных городов страны, президент и правительство призывают граждан к миру.
"В целом участники маршей провели мирный протест, в этих мирных маршах приняли участие около 207 тысяч человек", - заявила журналистам министр внутренних дел Нанси Гутьеррес, видео выступления опубликовано в Twitter колумбийской полиции.
В Кали демонстранты перекрывают дороги и блокируют станции общественного транспорта, с 19.00 объявлен комендантский час.
В Кауке полиция атаковала слезоточивым газом здания университета Валье, студентов эвакуировали.
Демонстранты перекрывали улицы города.
В некоторых городах возникли и уличные беспорядки, в результате которых были задержаны 22 протестующих. Атеортуа отметил, что в уличных столкновениях ранения получили 28 сотрудников полиции.