ԱԺ նախագահը մասնակցել է ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի նիստին
Նոյեմբերի 21-ին Սանկտ Պետերբուրգում ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը մասնակցել է ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի նիստին: Այս մասին հայտնում են ԱԺ լրատվական ծառայությունից։
Ի թիվս այլ հարցերի՝ խորհրդին են ներկայացվել Ղազախստանում տեղի ունեցած նախագահական և Բելառուսում տեղի ունեցած խորհրդարանական ընտրություններում ԱՊՀ ՄԽՎ դիտորդական առաքելությունների զեկույցները:
Քննարկվել են հաջորդ տարի ԱՊՀ երկրներում տեղի ունենալիք համապետական ընտրություններում դիտորդական առաքելությունների ժամանակացույցը, Մեծ հայրենական պատերազմի 75-ամյակին նվիրված միջոցառումների ցանկը:
Խորհուրդը հաստատել է նոյեմբերի 22-ին անցկացվող ԱՊՀ ՄԽՎ լիագումար նիստի օրակարգը:
Արարատ Միրզոյանի առաջարկությամբ կոմիտեներում հավելյալ քննարկման ներկայացնելու համար լիագումար նիստի օրակարգից հանվել է էքստրեմիզմի բռնի դրսևորման և ահաբեկչության պարագայում միջազգային հումանիտար իրավունքի գործադրման վերաբերյալ փաստաթուղթը:

Спикер парламента Армении принял участие в заседании совета Межпарламентской Ассамблеи СНГ
Председатель Национального Собрания Арарат Мирзоян 21 ноября принял участие в Санкт-Петербурге в заседании совета Межпарламентской Ассамблеи СНГ.
В числе других вопросов, совету были представлены доклады наблюдательских миссий МПА СНГ на состоявшихся в Казахстане президентских выборах и парламентских выборах в Беларуси.
Были обсуждены график наблюдательских миссий на предстоящих в странах СНГ общегосударственных выборах, перечень мероприятий, посвященных 75-летю Победы в Великой Отечественной войне.
Совет утвердил повестку предстоящего 22 ноября пленарного заседания МПА СНГ.
По предложению Арарата Мирзояна для дополнительного обсуждения в комитетах из повестки пленарного заседания был снят проект документа по применению принципов международного гуманитарного права при противодействии терроризму и насильственным проявлениям экстремизма.