Այս պահին աշխատանքից ազատելու պատճառների մասին չեմ ուզում խոսել, որպեսզի թյուրիմացություն չլինի. Շահեն Հարությունյան
22/11/2019 13:35
Ակտիվիստ, հասարակական-քաղաքական գործիչ Շահեն Հարությունյանը ֆեյսբուքյան իր  էջում տեղեկացրել էր, որ իրեն հեռացրել են Ազգային ժողովում աշխատանքից։
Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում Շահեն Հարությունյանն ասաց, թե այս պահին չի պատրաստվում աշխատանքից ազատման պատճառների մասին խոսել:
Հիշեցնենք, որ Շահեն Հարությունյանն ԱԺ-ում աշխատանքի էր անցել 2019-ի հունվարին՝ որպես «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներից մեկի օգնական։
«Այս պահին կզբաղեմ դասերովս, ինչպես նաև կշարունակեմ իմ քաղաքական գործունեությունը՝ ակտիվացնելով «Ազգային նախաձեռնություն» կազմակերպությունը։ Դեռ ուսանող եմ, այս պահին ԵՊՀ 4-րդ կուրսում եմ սովորում։ Համատեղության կարգով և՛ աշխատում էի, և՛ սովորում։ Իսկ հիմա, այս ընթացքում էլ ավելի ուշադրություն կդարձնեմ դասերին, ընթացքում կտեսնենք, թե ինչ կլինի, ինչ հնարավորություններ կլինեն», - ասաց Շ. Հարությունյանը։
Իր գրառման մեջ Շահեն Հարությունյանը նշել էր, որ իրեն աշխատանքից ազատելու փաստարկները համոզիչ չէին։ Հարցին, թե ինչ խնդիր է եղել, Շահեն Հարությունյանը պատասխանեց.
«Ներանձնային կոնֆլիկտի մեջ չենք եղել, փաստարկներ են բերվել, որոնք ինձ համար համոզիչ չէին, դրա համար ես նախընտրեցի, որ ինքս դիմում չգրեմ, որովհետև տեսակով այնպիսի մարդ եմ, որ իմ համոզմունքների համար միշտ էլ վճռական եմ տրամադրված լինում և եթե իմ մտքով անցնել է, որ այդ փաստարկները համոզիչ չեն, ուրեմն նախընտրել եմ մնալ»:
Հայտնի է, որ Շահեն Հարությունյանը մտերիմ է Պետական վերահսկողության ծառայության լիզորությունները կասեցրած պետ Դավիթ Սանասարյանի հետ։ Հարցին, թե հնարավոր է, որ այդ ընկերական կապն է դարձել իրեն աշխատանքից ազատելու պատճառ, Շահեն Հարությունյանը պատասխանեց.
«Ոնց հասկանում եմ, Դավիթ Սանասարյանն էլ է իրենց հետ մտերիմ։ Չեմ կարծում, որ այս փուլում տեղին է այդ մասին խոսելը, այս պահին պատճառների մասին չեմ ուզում խոսել, որպեսզի թյուրիմացություն չլինի։ Հետագայում պատճառների մասին կխոսեմ»։

Сейчас я не хочу говорить о причинах увольнения, чтобы не возникло недоразумений – Шаген Арутюнян
Активист, общественно-политический деятель Шаген Арутюнян сообщил на своей странице в Facebook о том, что его уволили с работы в Национальном Собрании.
В беседе с корреспондентом Aysor.am Шаген Арутюнян заявил, что сейчас не собирается говорить о причинах своего увольнения с работы.
Напомним, Шаген Арутюнян поступил на работу в парламент в январе 2019 года, он занимал должность помощника одного из депутатов фракции «Мой шаг».
«Сейчас я займусь своими занятиями, а также продолжу политическую деятельность, активизирую организацию "Национальная инициатива". Я пока студент, сейчас учусь на 4-ом курсе ЕГУ. В порядке совмещения и работаю, и учусь. А сейчас, в этот период больше внимания буду уделять своим занятиям, в процессе посмотрим, что будет, какие возможности появятся», - сказал он.
В своей записи Шаген Арутюнян отметил, что представленные в связи с отстранением от работы аргументы были неубедительными. На вопрос, в чем была проблема, Шаген Арутюнян ответил:
«У меня не было межличностного конфликта, были приведены аргументы, которые для меня неубедительны, поэтому я предпочел сам заявление не писать, поскольку я человек, который всегда решительно настроен защищать за свои убеждения и если я подумал, что эти аргументы неубедительны, значит, предпочел остаться».
Известно, что Шаген Арутюнян близок с председателем Государственной службы контроля Давидом Санасаряном, полномочия которого прекращены.
На вопрос, возможно, что причиной его освобождения от работы стала эта дружеская связь, Шаген Арутюнян ответил:
«Как я понимаю, Давид Санасарян тоже близок с ними. Не думаю, что на этом этапе уместно говорить об этом, сейчас я не хочу говорить о причинах, чтобы не возникло недоразумений. Я поговорю о причинах в дальнейшем».