ՌԴ ԱԴԾ-ն  ձերբակալել է «Հիզբ ութ-Թահրիր» խմբավորման երկու ղեկավարի և յոթ անդամի
ՌԴ ԱԴԾ-ն հայտնել է Ռուսաստանում արգելված «Հիզբ ութ-Թահրիր ալ-Իսլամի» միջազգային ահաբեկչական կազմակերպության երկու ղեկավարի և յոթ անդամի ձերբակալման մասին, հայտնում են ԱԴԾ-ի հասարակայնության հետ կապերի կենտրոնից՝  «Интерфакс»-ին:
Հաղորդվում է, որ հատուկ գործողությունն իրականացվել է Մոսկվայում, Թաթարստանում և Տյումենի մարզում:
Ձերբակալվածների բնակության վայրերում առգրավվել են «Հիզբ ութ-Թահրիր»-ի մեծ քանակությամբ քարոզչական նյութեր, կապի միջոցներ և տեղեկատվության էլեկտրոնային կրիչներ:
ԱԴԾ-ում պարզել են, որ խմբավորման անդամներն զբաղվում էին «հակասահմանադրական գործունեությամբ՝ հիմնված, այսպես կոչված, «համաշխարհային խալիֆայության» ստեղծման դոկտրինի վրա»:

Два главаря и семь членов "Хизб ут-Тахрир" задержаны в Москве и регионах
ФСБ РФ сообщает о задержании двух главарей и семи участников запрещенной в России международной террористической организации "Хизб ут-Тахрир аль-Ислами", которые пытались сформировать в российских регионах сетевые закрытые структуры.
В ЦОС ФСБ "Интерфаксу" уточнили, что спецоперация проходила в Москве, Татарстане и Тюменской области. По месту жительства задержанных изъяли значительное количество запрещенных в РФ пропагандистских материалов "Хизб ут-Тахрир", средств связи и электронных носителей информации.
В ФСБ выяснили, что члены ячейки занимались "антиконституционной деятельностью, основанной на доктрине создания так называемого "всемирного халифата".