Amazon-ը վիճարկել է Microsoft-ի հետ Պենտագոնի պայմանագիրը
Amazon ընկերությունը դատական հայց է ներկայացրել ԱՄՆ դաշնային դատարան, որը վիճարկում է Պենտագոնի որոշումը՝ Microsoft-ի հետ ամպային պահեստային ենթակառուցվածք ստեղծելու վերաբերյալ 10 միլիարդ դոլար արժողությամբ պայմանագիր կնքելու մասին, հայտնում է «Bloomberg»-ը՝ հղում անելով փաստաթղթին:
Հաղորդվում է, որ դատական հայցը ներկայացվել է ուրբաթ: Փաստաթղթի բովանդակությունը չի բացահայտվել՝ գաղտնի տվյալները պաշտպանելու համար:
Microsoft ընկերությունը ստացել է 10 միլիարդ դոլար արժողությամբ ռազմական պայմանագիր՝ ամպային հիմունքներով պահեստային ենթակառուցվածք կառուցելու համար, հայտնել են Պենտագոնից:

Amazon оспорил заключение контракта Пентагона с Microsoft
Компания Amazon подала иск в федеральный суд США, оспаривающий решение Пентагона заключить контракт на 10 миллиардов долларов на создание облачной инфраструктуры хранения данных с Microsoft, передает агентство Блумберг со ссылкой на документ.
Сообщается, что иск подан в пятницу. Содержание документа не разглашается в целях защиты конфиденциальных данных.
Компания Microsoft получила военный контракт суммой 10 миллиардов долларов на создание облачной инфраструктуры хранения данных, сообщил Пентагон.