Կոլումբիական մայրաքաղաքում պարետային ժամ է սահմանվել՝ բողոքի նոր ալիքի պատճառով
Կոլումբիայում տեղի ունեցած անկարգություններից հետո իշխանությունները պարետային ժամ են սահմանել ամբողջ Բոգոտայում:
«Բոսայի, Քենեդիի և Սյուդադ Բոլիվարի քաղաքապետարաններում պարետային ժամ է սահմանվում՝ ուրբաթ ժամը 21-ից (Երևանի  ժամանակով 6։00-ից) մինչև շաբաթ առավոտյան ժամը 5-ը (Երևանի ժամանակով ժամը 14։00)», - City TV-ին հայտնել է Բոգոտայի քաղաքապետ Էնրիկե Պենյալոսան:
Ավելի ուշ, քաղաքապետարանը հայտարարեց, որ պարետային ժամը սահմանվելու ամբողջ մայրաքաղաքում: Դադարեցվել է  քաղաքային ճեպընթաց ավտոբուսների շարժը:
Ըստ քաղաքապետարանի աշխատակազմի՝ մինչ օրս 230 մարդ է ձերբակալվել հասարակական կարգը խաթարելու, կողոպուտի և վանդալիզմի համար:

В столице Колумбии ввели комендантский час из-за новой волны протестов
Беспорядки в Колумбии, которые начались в четверг в ходе национальных акций протеста, возобновились в пятницу в столице страны, власти ввели комендантский час на всей территории Боготы.
"В муниципалитетах Боса, Кеннеди и Сьюдад Боливар вводится комендантский час с 21 часа пятницы (5.00 субботы мск) до 5 утра субботы (13.00 мск)", - заявил мэр Боготы Энрике Пеньялоса в эфире City TV.
Позднее мэрия сообщила, что комендантский час будет введен на всей территории столицы. Остановлена работа системы скоростных городских автобусов.
По информации мэрии, к настоящему моменту 230 человек задержаны за нарушение общественного порядка, грабежи и вандализм.