«Հրապարակ». Արայիկ Հարությունյանը նախարարություն է մտնում ետնամուտքից, իսկ հիմա շրջագայում է եվրոպաներում
26/11/2019 10:17
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մինչ երիտասարդական տարբեր խմբեր ակցիաներ են անում ընդդեմ բուհերի մասին օրենքի, ընդդեմ բռնության, ԱԱԾ-ի մոտ, ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանը շրջագայում է եվրոպաներում։ Նա նոյեմբերի 21-ին Մոսկվայում էր, 22-ին՝ Բելգիայում։ Հետո մի կարճ պահ հայտնվեց Երևանում, որ Նիկոլ Փաշինյանի հետ մասնակցի Ռոբերտ Ամիրխանյանի 80-ամյակի համերգին, քանզի վարչապետի կողքին կանգնելն արդեն զորակցության նշան է։
Իսկ երեկ կրկին մեկնել է Փարիզ, որտեղ հանդիպելու է հայ մշակութային գործիչների և Ֆրանսիայի հայկական դպրոցների հետ և ներկա է գտնվելու ԵԽ անդամ երկրների կրթության նախարարների համաժողովին։ Արձանագրենք, որ երևանյան նստացույցի օրերին նա նախարարություն էր մտնում հետնամուտքից և ամեն ինչ անում էր, որ ուսանողների հետ չառերեսվի։ Հիմա էլ, փաստորեն, խուսափում է հանդիպումից»:

«Грапарак»: Араик Арутюнян входит в министерство через задний ход, а сейчас путешествует по Европе
Газета «Грапарак» пишет, что пока различные группы молодежи проводят акции протеста против закона о вузах, против насилия, перед Службой национальной безопасности, министр образования, науки, культуры и спорта Араик Арутюнян путешествует по Европе.
«Он 21 ноября находился в Москве, 22-го – в Бельгии. Потом на короткое время появился в Ереване, чтобы вместе с Пашиняном участвовать в концерте по случаю 80-летия Роберта Амирханяна, поскольку находиться рядом с премьер-министром – уже признак поддержки.
А вчера он снова отбыл в Париж, где встретится с деятелями армянской культуры и представителями армянских школ Франции, будет присутствовать на форуме министров образования стран-членов СЕ. Констатируем, что в дни ереванских акций протеста он входил в министерство через черный ход и делал все, чтобы не столкнуться со студентами. А сейчас, фактически, избегает встречи с ними», - отмечает издание.