Ինչո՞ւ է քաղաքային իշխանությունը գաղտնի պահում Սամվել Ալեքսանյանի նվիրած երկու տասնյակ կամազները. Անի Խաչատրյան
26/11/2019 11:21
Հստակ է, որ գործարար Սամվել Ալեքսանյանը կամազներ է նվիրել Երևանի քաղաքապետարանին, դրանց քանակը, սակայն, պարզ չէ, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Երևանի ավագանու «Լույս» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Խաժակյանը՝ հույս հայտնելով, որ Ալեքսանյանի քաղաքական անցյալը չհիշող քաղաքային իշխանություններն այդ առումով պարզաբանումներ կներկայացնեն։
«Այն ուժը, որը յուրաքանչյուր նոր բեռնատարը նկարում և տարածում է, այսօր չի հայտնում՝ այդ մեքենաներն ումից են ստացվել և ինչի դիմաց։ Եթե ամիսներ շարունակ այս ինֆորմացիան պահել են, ես այստեղ խնդիր եմ տեսնում», - ասաց բանախոսը։
Խմբակցության մեկ այլ անդամ Անի Խաչատրյանը նշեց, որ շուրջ երկու տասնյակ մեքենաների նվիրատվության գործընթացն իրականացվել է գաղտնի, իրենք տարբեր մարդկանցից են իմացել այդ մասին։
«Նոր իշխանության համար թափանցիկությունը շատ կարևոր է։ Գաղտնիության խնդիրն ինչո՞ւմ է, գուցե դա նախկին գործարարների մեղքերի քավությունն է, ովքեր աշխատել են հարկերից ազատված։ Բայց հարց է՝ ինչո՞ւ է այդ ամենը գաղտնի պահվել», - հարց հնչեցրեց ավագանու անդամը։

Почему городские власти скрывают, что  Самвел Алексанян подарил мэрии 20 автомобилей «КамАЗ» – Ани Хачатрян
26/11/2019 13:56
Почему городские власти скрывают, что Самвел Алексанян подарил мэрии 20 автомобилей «КамАЗ» – Ани Хачатрян
Точно известно, что предприниматель Самвел Алексанян подарил мэрии Еревана грузовые автомобили марки «КамАЗ», однако их количество неизвестно, заявил в беседе с журналистами руководитель фракции «Луйс» Совета старейшин Еревана Давид Хажакян, выразив надежду, что забывшие о политическом прошлом Алексаняна городские власти выступят с разъяснениями.
«Та политическая сила, которая фотографирует буквально каждый новый прибывший грузовик и распространяет снимки, сегодня не сообщает о том, от кого получены в подарок эти автомобили и в обмен на что. Если они месяцами скрывали это, то мы видим здесь конкретную проблему», - сказал он.
Другой член фракции Ани Хачатрян подчеркнула, что процесс  дарения порядка 20 автомобилей проходил тайно, и они узнали об этом от разных людей.
«Для новой власти прозрачность очень важна. В чем причина такой секретности? Возможно, это откуп на грехи тех бывших бизнесменов, которые уклонялись от уплаты налогов. Но почему это держалось в секрете?» - отметила член фракции «Луйс».