Ինչո՞ւ է քաղաքային իշխանությունը գաղտնի պահում Սամվել Ալեքսանյանի նվիրած երկու տասնյակ կամազները. Անի Խաչատրյան
26/11/2019 11:21
Հստակ է, որ գործարար Սամվել Ալեքսանյանը կամազներ է նվիրել Երևանի քաղաքապետարանին, դրանց քանակը, սակայն, պարզ չէ, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Երևանի ավագանու «Լույս» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Խաժակյանը՝ հույս հայտնելով, որ Ալեքսանյանի քաղաքական անցյալը չհիշող քաղաքային իշխանություններն այդ առումով պարզաբանումներ կներկայացնեն։
«Այն ուժը, որը յուրաքանչյուր նոր բեռնատարը նկարում և տարածում է, այսօր չի հայտնում՝ այդ մեքենաներն ումից են ստացվել և ինչի դիմաց։ Եթե ամիսներ շարունակ այս ինֆորմացիան պահել են, ես այստեղ խնդիր եմ տեսնում», - ասաց բանախոսը։
Խմբակցության մեկ այլ անդամ Անի Խաչատրյանը նշեց, որ շուրջ երկու տասնյակ մեքենաների նվիրատվության գործընթացն իրականացվել է գաղտնի, իրենք տարբեր մարդկանցից են իմացել այդ մասին։
«Նոր իշխանության համար թափանցիկությունը շատ կարևոր է։ Գաղտնիության խնդիրն ինչո՞ւմ է, գուցե դա նախկին գործարարների մեղքերի քավությունն է, ովքեր աշխատել են հարկերից ազատված։ Բայց հարց է՝ ինչո՞ւ է այդ ամենը գաղտնի պահվել», - հարց հնչեցրեց ավագանու անդամը։

Municipal authorities keep fact of donation of trucks by businessman Samvel Alexanyan secret: Luys faction members
26/11/2019 11:43
Businessman Samvel Alexanyan has donated trucks to the Yerevan municipality but their number is not clear yet, head of the Luys faction of the Yerevan City Council Davit Khazhakyan told the reporters on Tuesday, voicing hope that the municipal authorities "who do not remember the political past of Alexanyan" will clarify the situation.
“The force which takes photos of each new truck and disseminates it, does not clarify where from they received these trucks and for what favor. If they kept this information secret for months I see quite other issue here,” Khazhakyan said.
Another member of the faction Ani Khachatryan noted that the donation of over 20 trucks was implemented secretly, and they learnt about it from different people.
“Being transparent is very important for the new authorities. Why keep it secret? Perhaps in this way the businessmen who previously avoided paying taxes are trying to atone for their sins. But why was it kept secret?” the City Council member stated.