Մեր գործը հույս ունենալով չէ. Գլխավոր դատախազը՝ ՌԴ-ի՝ Գևորգ Կոստանյանին կալանավորելը բավարարելու հույսի մասին
29/11/2019 12:14
Մեր գործը հույս ունենալով չէ, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը՝ պատասխանելով հարցին՝ հույս ունե՞ն, որ ՌԴ-ն կբավարարի կալանավորել նախկին գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանին։
«Կան սահմանված ընթացակարգեր, մեր պարտքն է էդ ընթացակարգերն ապահովել, անհրաժեշտ փաստաթղթերը ներկայացնել», - ասաց Արթուր Դավթյանը։
Նա նշեց, որ յուրաքանչյուր երկիր սուվերեն ինքն է որոշումներ կայացնում։
Դավթյանի խոսքով՝ Գևորգ Կոստանյանի հետ անձամբ կապ չի հաստատել։
«Քննիչն է կարծեմ կապ հաստատել ու բացառիկ իրավիճակ է, շատ հրապարակային շփումներ են եղել, դուք բոլորդ գիտեք դրա մասին», - ասաց Արթուր Դավթյանը։

Our work is not about hoping: Attorney General on Russia’s consent to arrest Gevorg Kostanyan
Our work is not about hoping, Armenia’s attorney general Arthur Davtyan told the reporters today asked whether they hope Russia will upheld their motion to arrest former prosecutor general Gevorg Kostanyan.
“There are set procedures, our task is to ensure the implementation of these procedures, submit necessary documents,” Arthur Davtyan said.
He stressed that each sovereign country makes decisions on its own.
The attorney general also stressed that he personally has not contacted with Gevorg Kostanyan.
“The investigator contacted him and very public contacts took place and you all know about it,” Davtyan said.
It has been reported earlier that search has been declared for former attorney general Gevorg Kostanyan.