«Հրապարակ». «Կամազ»-ները՝ «Մեգամոլ» առևտրի կենտրոնի շինարարության ավարտական ակտի համար
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ քաղաքապետարանը հրապարակեց աղբատար տեխնիկայի նվիրատուների ցանկը, որից կոռուպցիոն սկանդալի հոտ է գալիս։ Այսպես. նվիրատուներից մեկը Սամվել Ալեքսանյանի «Ալեքս հոլդինգ» ՍՊԸ-ն է, որը նվիրել է 3 միավոր բազմաֆունկցիոնալ «ԿամԱԶ» մակնիշի մեքենա։
Մեր տեղեկություններով՝ դա արվել է «Մեգամոլ» առևտրի կենտրոնի շինարարության ավարտական ակտի համար, որը քաղաքապետարանն ընդունելիս չի եղել։ Մյուսը՝ «Ն և Ս» ՍՊԸ-ն, որը 14 միավոր տեխնիկա է նվիրել․ մեր տեղեկություններով՝ Դավթաշենում 5-6 շենքի կառուցման թույլտվություն է ստացել, որոնք նախապես պետք է լինեին 14 հարկանի, իսկ նվիրատվությունից հետո դարձել են 18 հարկանի։
Քաղաքապետարանի նվիրատուների թվում է նաև «Տերյան-5» ՍՊԸ-ն, որը ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանի որդիներինն է։ Բայց նրանց մատուցած նվերը ոչ թե մեքենաներ են, այլ Չարբախում (Աէրացիա, Շիրակի 88/1 հասցեում) կառուցվող քաղաքապետարանի Սանմաքրման և աղբահանության հիմնարկի համար նախատեսված ավտոպարկը և սպասարկման կենտրոնը, որը կառուցում են որպես նվեր քաղաքին։ Դրա դիմաց նրանց թույլատրվել է Պուշկինի փողոցում, Աֆրիկյանների քանդված շենքի տեղում կառուցվող հյուրանոցի վրա ևս 5 հարկ ավելացնել։ Նախնական թույլտվությունը 17 հարկ էր, այժմ կառուցում են 22-ը։

«Грапарак»: КАМАЗы – за акт приемки законченного строительства ТЦ «Мегамол»
Газета «Грапарак» пишет, что вчера мэрия опубликовала список дарителей уборочной техники, от которой несет коррупционным скандалом. Один из дарителей – принадлежащее Самвелу Алексаняну ООО «Алекс Холдинг», которое подарило мэрии 3 единицы многофункциональных автомашин «КамАЗ».
«По нашим сведениям, это было сделано для акта приемки законченного строительства торгового центра "Мегамол", который мэрия не принимала. Другое ООО "Н и С Констракшн", которое подарило 14 единиц техники, по нашим сведениям, получило разрешение на строительство 5-6 зданий в административном районе Давиташен, которые изначально должны были быть 14-этажными, а после дарения стали 18-этажными.
В числе дарителей мэрии также ООО "Терян-5", которое принадлежит сыновьям бывшего председателя Комитета государственных доходов Гагика Хачатряна. Однако они предоставили в дар не машины, а автопарк и обслуживающий центр в качестве подарка городу, который  предусмотрен для строящегося в Чарбахе (Аэрация, Ширака 88/1) общинного учреждения мэрии "Уборка мусора и санитарная очистка в Ереване". За это им разрешили добавить еще 5 этажей к гостинице, которую строят на улице Пушкина на месте разрушенного здания Африкянов. Предварительное разрешение было дано на строительство 17 этажей, сейчас строится 22», - пишет газета.