Օրեր առաջ Հայկ Մարությանը Գագիկ Խաչատրյանի ընտանիքին տվել է շենքը 5 հարկ ավելի կառուցելու շինթույլտվություն. Էդմոն Մարուքյան. Լուսանկարներ
30/11/2019 11:19
«Հայկ Մարությանի լայվը փաստաթղթերով ջրեմ․․․». նման վերնագրով գրառում  էարել Facebook—ի իր էջում ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը։
«Օրերս խոսել էի այն մասին, որ Գագիկ Խաչատրյանի ընտանիքին պատկանող «Գալաքսի» ընկերությունների խումբը ստացել է ՇԻՆ․թույլտվություն որոշակի ծառայության դիմաց։ Այսօր բացում եմ փակագծերը և ներկայացնում այդ փաստաթղթերը։ Խոսքը վերաբերում է Տերյան 5 հասցեում գտնվող բազմահարկ շինությանը, որի կառուցապատումը իրականացվել է փուլային կերպով։ 2018թ․ փետրվարի 2-ին՝ Տարոն Մարգարյանի պաշտոնավարման օրոք Խաչատրյանների ընտանիքը ստացել էր հերթական ՇԻՆԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆ թույլտվությունը մինչև 11 հարկ կառուցելու համար (1-ին և 2-րդ նկարներում տեսնում եք այդ ՇԻՆ․թույլտվությունը Տ․Մարգարյանի ստորագրությամբ)։
Ընդամենը օրեր առաջ՝ նոյեմբերի 22-ին Հայկ Մարությանը Խաչատրյանների ընտանիքին տալիս է ՇԻՆԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆ թույլտվություն 5 ՀԱՐԿ ԱՎԵԼ շենքը կառուցելու համար! (3-րդ և 4-րդ նկարներում տեսնում եք Մարությանի կողմից տրված ՇԻՆ․թույլտվությունը 16 հարկ կառուցելու համար)։ Թե ինչ ծառայություն է մատուցվել մայրաքաղաքի կենտրոնում հարկայնության նման բարձրացման համար, մամուլը արդեն խոսել է. 1.5 մլն դոլար արժողությամբ աղբատար մեքենաների հավաքատեղի է կառուցվում Աէրացիա, Շիրակի 88/1 հասցեում։ Իսկ թե էլ ինչե՞ր են արել Մարությանի համար Խաչատրյանների ընտանիքը կպարզի մեր հետագա քննությունը:
Երեկվա Հայկ Մարությանի ուղիղ եթերը կեղծիքի ցայտուն դրսևորումն էր, քանի որ իր կոռուպցիոն գործարքը քողարկելու համար նա հղում էր տալիս 2017 թվականի ՆԱԽԱԳԾՄԱՆ թույլտվությանը, մոռանալով ասել, որ ըստ այդ թույլտվության 11-րդ հարկի կառուցումից հետո և շենքի փաստացի ընկալման արդյունքից կախված հնարավոր է փոփոխել հարկայնությունը։
Փաստորեն Մարությանի և Գագիկ Խաչատրյանի ընտանիքին պատկանող ընկերության գործարքը փոխեց Մարությանի ընկալումները մայրաքաղաքի սրտում շենքի կառուցման վերաբերյալ և նա նոյեմբերի 22-ին տվեց Խաչատրյանների կողմից այդքան սպասված շինարարության թույլտվությունը։
Հ.Գ. նկարներում կարող եք տեսնել Հայկ Մարությանին Խաչատրյանների ընտանիքի շրջապատում», - գրել է Մարուքյանը՝ հրապարակելով լուսանկարներ։

Yerevan mayor gives permission to SRC ex-chairman Gagik Khachatryan’s family add additional 5 storeys to their building
30/11/2019 12:24
Head of Bright Armenia faction Edmon Marukyan posted scans of documents signed by mayor Hayk Marutyan allowing to add another 5 storeys on the 11-storeyed building belonging to former finance minister, ex-chairman of the State Revenue Committee Gagik Khachatryan’s family.
Marukyan also posted documents showing that ex-mayor Taron Margaryan signed permission to build 11-storeyed building on Teryan street.
“The services Khachatryan’s family provided against this favor have already been published by the media: currently a place for garbage removing trucks is being built on Shirak 88/1 street. As to what other favors Khachatryan’s family did for Marutyan will be known after our further investigation,” Edmon Marukyan wrote.
“Marutyan’s yesterday’s live video was a bright demonstration of fraud: for covering the corruption deal he cited the 2017 projecting permission, forgetting to say that according to this permission after construction of 11th floor and depending on the results of factual perception of the building it is possible to change the number storeys,” Bright Armenia faction head wrote, adding that the transaction with Gagik Khachatryan’s family changed Marutyan’s perceptions over the construction of building in the heart of the capital and on November 22 he gave the so much waited construction permission to Khachatryan’s family.
“P.S. In the photo you may see Hayk Marutyan surrounded by Khachatryans family,” Marukyan wrote, posting photos.