Բակո Սահակյանը մասնակցել է Ոստիկանության ծառայողի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 30-ին մասնակցել է Ոստիկանության ծառայողի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Նախագահը շնորհավորել է ոստիկաններին մասնագիտական տոնի առթիվ, պետական պարգեւներ հանձնել մի խումբ ծառայողների:
«Ուզում եմ մեկ անգամ եւս արժեւորել այն  բարդ ու կարեւոր ծառայությունը, այն ամենօրյա քրտնաջան ու անձնվեր աշխատանքը, որ իրականացնում եք դուք՝ պաշտպանելով մեր քաղաքացիների իրավունքներն ու ազատությունները, մարդու, հասարակության եւ պետության շահերը, հետեւողական պայքար մղելով հանցագործությունների եւ իրավախախտումների դեմ: Դա իսկապես չափազանց կարեւոր է մեր պետության եւ քաղաքացիների բնականոն գործունեության ապահովման համար»,- ընդգծել է իր ելույթում Բակո Սահակյանը՝ հավելելով, որ պետք է համառ աշխատանք տանել մասնագիտական ունակությունների շարունակական կատարելագործման եւ գործունեության արդյունավետության բարձրացման ուղղությամբ:

Бако Саакян принял участие в торжественном мероприятии по случаю Дня служащего полиции
Президент Республики Арцах Бако Саакян сегодня принял участие в торжественном мероприятии, посвященном Дню служащего полиции, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Президент поздравил полицейских с профессиональным праздником, вручив государственные награды группе служащих.
«Хочу вновь дать высокую оценку той сложной и важной службе, той каждодневной кропотливой и самоотверженной работе, которую вы осуществляете, защищая права и свободы наших граждан, интересы человека, общества и государства, предпринимая последовательные шаги в рамках борьбы против преступности и правонарушений. Это действительно крайне важно для обеспечения нормальной жизнедеятельности нашего государства и граждан», - подчеркнул в своем выступлении президент Саакян, добавив, что необходимо вести системную работу с целью усовершенствования профессиональных навыков и повышения эффективности деятельности.