«Ընդունեցի ի գիտություն». Կընդունի՞ Հայկ Մարությանը Դավիթ Խաժակյանի բանավեճի հրավերը
Երևանի քաղաքապետարանում տեղյակ չէին, որ «Լույս» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Խաժակյանը բանավեճի է հրավիրել քաղաքապետ Հայկ Մարությանին։
«Ի՞նչ բանավեճի մասին է խոսքը», - Aysor.am-ին ասաց Հայկ Մարությանի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը, երբ փորձում էինք ճշտել՝ արդյոք պարոն Մարությանը կընդունի բանավեճի հրավերը։
Դիտարկմանը՝ Խաժակյանը հայտարարել է, թե հեռակա բանավեճը դադարեցնում է ու Հայկ Մարությանին հրավիրում է առերես ուղիղ եթերում բանավեճի, Կարապետյանն արձագանքեց. «Շատ լավ, ընդունեցի ի գիտություն»։
Հարցին՝ ե՞րբ կարղ ենք ճշտել, թե ինչպիսին կլինի Հայկ Մարությանի արձագանքը, խոսնակը պատասխանեց. «Հենց արձագանք լինի, դուք դրա մասին անմիջապես կտեղեկանաք»։

«Принял к сведению» – согласится ли Айк Марутян на дебаты с Давидом Хажакяном
Руководитель фракции «Луйс» Совета старейшин Еревана Давид Хажакян пригласил мэра Еревана Айка Марутяна на дебаты.
«О каких дебатах идет речь?» - заявил пресс-секретарь мэра Акоп Карапетян в ответ на вопрос Aysor.am, примет ли Айк Марутян приглашение на дебаты.
На замечание о том, что Давид Хажакян заявил, что прекращает дистанционную полемику и приглашает Айка Марутяна на дебаты в прямом эфире, Акоп Карапетян заявил:
«Очень хорошо, принял к сведению».
На вопрос, когда мы сможем уточнить, принял ли Айк Марутян приглашение на дебаты, пресс-секретарь ответил: «Как только будет ответ, вы сразу узнаете об этом».