«Ընդունեցի ի գիտություն». Կընդունի՞ Հայկ Մարությանը Դավիթ Խաժակյանի բանավեճի հրավերը
Երևանի քաղաքապետարանում տեղյակ չէին, որ «Լույս» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Խաժակյանը բանավեճի է հրավիրել քաղաքապետ Հայկ Մարությանին։
«Ի՞նչ բանավեճի մասին է խոսքը», - Aysor.am-ին ասաց Հայկ Մարությանի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը, երբ փորձում էինք ճշտել՝ արդյոք պարոն Մարությանը կընդունի բանավեճի հրավերը։
Դիտարկմանը՝ Խաժակյանը հայտարարել է, թե հեռակա բանավեճը դադարեցնում է ու Հայկ Մարությանին հրավիրում է առերես ուղիղ եթերում բանավեճի, Կարապետյանն արձագանքեց. «Շատ լավ, ընդունեցի ի գիտություն»։
Հարցին՝ ե՞րբ կարղ ենք ճշտել, թե ինչպիսին կլինի Հայկ Մարությանի արձագանքը, խոսնակը պատասխանեց. «Հենց արձագանք լինի, դուք դրա մասին անմիջապես կտեղեկանաք»։

Yerevan mayor to respond to Davit Khazhakyan’s debate invitation: spokesperson
Yerevan municipality is not aware of the debate invitation of head of Luys faction Davit Khazhakyan to the mayor Hayk Marutyan.
“What debate?” Marutyan’s spokesperson Hakob Karapetyan told Aysor.am asked whether the mayor will accept the invitation or not.
To the comment that Khazhakyan stated about stopping the distant debate and inviting the mayor to face-to-face debate, Karapetyan said, “Very well, I took the note.”
Asked about Hayk Marutyan’s response, the spokesperson said, “You will immediately learn it after he responds.”