Ունենք մեր գերակայություններն ու աշխատելու ենք դրանց շուրջ. Զոհրաբ Մնացականյանը՝ Մամեդյարովի հետ հանդիպման մասին
02/12/2019 15:41
Մեկ միասնական փաթեթ ունենք, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ ԱԳ Նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ի՞նչ օրակարգ կա՝ դեկտեմբերի 4-ին Ադրբեջանի գործընկերոջ հետ հանդիպման համար:
«Մենք մեկ միասնական փաթեթ ունենք, որը ներառում է՝ հարցի բուն կարգավորմանն առանչվող հարցեր, և կան շատ կարևոր հարցեր, որոնք վերաբերում են միջավայրին, որի մեջ տեղի է ունում խաղաղ կարգավորման գործընթացը: Բոլորը շատ մեծ նշանակություն ունեն իրենց ամբողջության մեջ», - ասաց նախարարը:
Վերջինս նշեց, որ վերջին մեկ ու կես տարվա ընթացքում ՀՀ-ն հավատարիմ է մնացել հարցի խաղաղ կարգավորման սկզբունքին:
«Այս մեկ ու կես տարվա ընթացքում ի ցույց դրեցինք մեր կարողություններն ու մեր լջությունը՝ խաղաղ գործընթացի մեջ ներգրավվելու ու արդյունավետ աշխատելու ուղղությամբ: Մենք ունենք մեր գերակայություններ ու աշխատելու ենք դրանց շուրջ»:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ դեկտեմբերի 4-ին՝ Բրատիսլավայում ԵԱՀԿ 26-րդ նախարարական խորհրդաժողովի շրջանակներում, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ և մասնակցությամբ կայանալու է Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանի և Էլմար Մամեդյարովի հանդիպումը:

Armenia has its priorities in Karabakh conflict settlement process and will work over them: Armenia’s FM
02/12/2019 15:53
Armenia’s Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan stated at a joint press conference with the Minister of Foreign Affairs and Expatriates of the Hashemite Kingdom of Jordan Ayman Hsafadi that there is a united agenda for the December 4 meeting between the foreign ministers of Armenia and Azerbaijan.
“We have one united package which includes issues relating to the settlement of the conflict. There are also many issues relating to the environment where the peaceful regulation process takes place. They all are of big significance in their wholeness,” the minister said.
He said during the past year and half Armenia was committed to the peaceful settlement of the conflict.
“During this year and half we demonstrated our abilities and seriousness to be engaged in the peace process and work effectively. We have our priorities and will work over them,” the minister said.
It has been reported earlier that Armenian and Azerbaijani foreign ministers will meet on December 4 in Bratislava on the margins of 26th OSCE Ministerial Council.