Ստոլտենբերգը՝ Ռուսաստանի հետ հարաբերությունների մասին
ՆԱՏՕ-ն ձգտում է բարելավել հարաբերությունները Ռուսաստանի հետ և անհրաժեշտ է համարում Մոսկվայի հետ երկխոսությունը: Այդ մասին կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Ենս Ստոլտենբերգը հայտարարել է ARD գերմանական հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում:
«Մենք հանդես ենք գալիս սպառազինությունների նկատմամբ վերահսկողության շուրջ Ռուսաստանի հետ բանակցությունների օգտին», - ասել է նա:
Ստոլտենբերգի խոսքով՝ հարկավոր է խոսել Մոսկվայի հետ:
«Բայց նաև այն իրադրությունում, երբ հարաբերությունների բարելավում տեղի չի ունենում, մենք պետք է ի վիճակի լինենք կարգավորել բարդ հարաբերությունները Ռուսաստանի հետ», - ընդգծել է Ստոլտենբերգը:

Столтенберг заявил, что НАТО выступает за переговоры с Россией о контроле над вооружениями
НАТО стремится к улучшению отношений с Россией и считает необходимым диалог с Москвой. Об этом заявил генеральный секретарь организации Йенс Столтенберг в опубликованном в понедельник интервью немецкому телеканалу ARD.
"Мы выступаем за переговоры с Россией о контроле над вооружениями", - сказал он. По его словам, нужно говорить с Москвой.
"Но и в ситуации, когда улучшения отношений не происходит, мы должны быть в состоянии управлять сложными отношениями с ними [с Россией]", - подчеркнул Столтенберг.