Խաչատուր Սուքիասյանը երբևէ Սերժ Սարգսյանի ընկերը չի եղել. Ժողովուրդն ասում է՝ մի մտիր մատի ու մատանու արանքը. Շարմազանով
02/12/2019 16:53
ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովն անդրադարձել է գործարար Խաչատուր Սուքիասյանի այսօրվա հայտարարություններին։
«Քիչ առաջ հնագույն օլիգարխներից մեկը /դե Նիկոլի օրոք արդեն խոշոր սեփականատեր է դարձել/ թերեւս որոշել է «հեղափոխությունից» հետո ինքն էլ հետ չմնալ ու քննադատել Սերժ Սարգսյանին՝ նշելով, թե վերջինս ոչ միայն վատ ղեկավար է, այլ նաեւ վատ ընկեր:
Սերժ Սարգսյանի քաղաքական գործնեությանը բազմիցս անդրադարձել եմ, դեռ կանդրադառնամ: Այս պահին ընդամենը մի բան. ինչ-որ մեկի ընկեր լինելու մասին կարող են խոսել նրանք, ովքեր վերջինիս ընկերներն են:
Հայտնի փաստ է, որ Սերժ Սարգսյանը թե մանկության, թե ուսանողական, թե մարտական եւ թե կուսակցական ընկերների հետ ընտանիքներով է ընկերություն անում՝ անկախ իր ընկերների սոցիալական դիրքից եւ գրպանի պարունակությունից, քաղաքական իրավիճակից:
Թեեւ սույն անձը հեղափոխությունից առաջ պատմում էր, թե ինչպիսի բարիդրացիական հարաբերություններ ունի Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ, բայց նա երբեւէ Սերժ Սարգսյանի ընկերը չի եղել: Ժողովուրդն ասում է՝ մի մտիր մատի ու մատանու արանքը:

Хачатур Сукиасян никогда не был другом Сержа Саргсяна – Эдуард Шармазанов прокомментировал заявления олигарха
02/12/2019 18:49
Пресс-секретарь Республиканской партии Армении Эдуард Шармазанов обратился к сегодняшним заявлениям бизнесмена Хачатура Сукиасяна.
«Немногим ранее один из старейших олигархов, /а во время Никола уже крупный предприниматель/, после революции решил, пожалуй, не отставать от других и раскритиковать Сержа Саргсяна, заявив, что последний был не только плохим руководителем, но и плохим другом.
Я неоднократно обращался к политической деятельности Сержа Саргсяна и еще буду обращаться. Сейчас скажу лишь одно: о дружбе с кем-то могут говорить люди, которые были другом последнего.
Известный факт, что Серж Саргсян дружит семьями как со студенческими, так и с боевыми и партийными друзьями – независимо от социального положения, содержания кармана своих друзей и политической ситуации.
Хотя этот человек до революции рассказывал о своих дружественных отношениях с президентом Сержем Саргсяном, однако он никогда не был другом Сержа Саргсяна. Как говорит народ: не встревай между кольцом и пальцем.
«О времена, о нравы! O tempora, o mores!», - написал на своей странице в Facebook Эдуард Шармазанов.