Հայկ Մարությանի հրաժարականի որևիցե անհրաժեշտություն չեմ տեսնում. Ալեն Սիմոնյան
Հայկ Մարությանի հրաժարականի որևիցե անհրաժեշտություն չեմ տեսնում, Ազգային ժողվում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը։
«Որևիցե ձևով չեմ մեղադրում պարոն Մարությանին որևիցե հարցի շուրջ, պարոն Մարությանը կատարել է իր գործառույթը և մնացել է իր գործառույթների մեջ», - ասաց նա։
Ալեն Սիմոնյաննն ընդգծեց՝ Հայկ Մարությանն օրենսդրական առումով որևիցե խախտում չի կատարել։
«Այլ հարց է, որ, միգուցե, օրենսդրական բաց գոյություն ունի, որն այսօր ընդդիմությունը փորձում է շահարկել», - ասաց նա։
Հարցին, թե «Իմ քայլը» կմիանա՞ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության՝ Քննիչ հանձաժողով ստեղծելու նախաձեռնությանը, Ալեն Սիմոնյանն ասաց, որ այդ հարցը չի քննարկել իր գործընկերների հետ։

Vice-speaker of Armenia’s National Assembly Alen Simonyan said he does not see any necessity for the resignation of the Yerevan mayor Hayk Marutyan.
“I do not blame Mr Marutyan for anything, he implemented his functions and remained within his authorities,” he said.
Alen Simonyan stressed that Hayk Marutyan has not violated any law.
“Another issue is the existence of legislative flaw, which today the opposition is trying to speculate,” he said.
Asked whether My Step faction will join Bright Armenia’s initiative to create ad hoc investigative commission, Simonyan said they have not discussed the issue yet.