Ոստիկանները բռնի ուժով հեռացնում են ՀՅԴ երիտասարդներին ԿԳՄՍ նախարարության մուտքի մոտից (Տեսանյութ)
Ավելի վաղ ոստիկանները 5 րոպե ժամանակ էին տվել երիտասարդներին՝ նախարարության մուտքն ազատելու համար, մինչդեռ վերջիններս հրաժարվեցին նստացույցը դադարեցնել՝ պնդելով, որ իրենք Սահմանադրություն են կարդում բարձրաձայն ու իրազեկում բոլոր անտեղյակներին իրենց պարտականությունների մասին:
Հիշեցնենք, որ այսօր ՀՅԴ ՀԵՄ ներկայացուցիչները հայտարարել էին, որ ժամը 15:00-ին գալու են նախարարություն՝ հանդիպելու նախարար Արայիկ Հարությունյանի հետ:
Նրանք կես ժամ տվեցին նախարարին հանդիպման գալու համար: Մինչդեռ, տեսնելով որ նախարարը չի գալիս հանդիպման, երիտասարդները ճեղքեցին ոստիկանական պատն ու բողոքի ակցիան սկսեցին իրականցնել նախարարության մուտքի դիմաց:

Полицейские силой разгоняют сидячий пикет молодежи перед зданием Минобразования
Полицейские силой разгоняют сидячий пикет перед входом в здание министерства образования, науки, культуры и спорта.
Ранее полицейские дали молодежи 5 минут, чтобы освободить вход в министерство, однако участники акции отказались прекратить сидячий пикет, заявив, что читают громко  Конституцию Армении, чтобы проинформировать всех неосведомленных об их обязанностях.
Напомним, что сегодня представители Молодежного союза АРФ «Дашнакцутюн» собрались перед зданием министерства образования, науки, культуры и спорта, чтобы в 15:00 встретиться с Араиком Арутюняном.
Они заявили, что дают министру полчаса, чтобы он спуститься и встретиться с ними. Однако увидев, что министр не собирается встречаться с ними, решили самостоятельно организовать встречу с Араиком Арутюняном. Молодежь АРФД провала кордон полиции и начала проводить акцию протеста перед входом в министерство.