Անի Սամսոնյանն, Արման Աբովյանն ու Ռուբեն Մելիքյանը այցելել են բերման ենթարկված ՀՅԴ երիտասարդներին
Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Անի Սամսոնյանն ու «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արման Աբովյանն այցելել են Կենտրոնի ոստիկանական բաժանմունք, որտեղ այսօր Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականի պահանջով ցույցից երիտասարդներ էին բերման ենթարկվել։
Կենտրոնի ոստիկանական բաժանմունք է գնում նաև իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը։
«Գնում եմ Կենտրոնականի ոստիկանություն։ Այնտեղ են տարել տասնյակ երիտասարդների՝ նույն արարքի համար, որը կատարելու համար տասնյակ այլ երիտասարդների անցյալ տարի «տարան» Ազգային ժողով։ Որպես պատգամավոր», - գրել է նա։
Անի Սամսոնյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ բերման ենթարկվածները բողոք չեն ներկայացրել։
«Խնդիր կար, որ չեն թողել հեռախոս օգտագործել, մենք այդ խնդիրը լուծել ենք», - ցուցարարներից տեսակցելուց հետո ասաց Սամսոնյանը։
Նրա խոսքով՝ երիտասարդներից որևէ մեկը վնասվածք չի ունեցել։
Նա ասաց, որ այժմ գնում է ոստիկանության Էրեբունիի բաժանմունք, քանի որ այնտեղ կան բերման ենթարկված հինգ երիտասարդ։
Նշենք, որ Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականը պահանջող ՀՅԴ երիտասարդներից 24 անձ բերվել է ոստիկանության կենտրոնական բաժին։

Ани Самсонян, Арман Абовян и Рубен Меликян посетили подвергнутую приводу молодежь АРФД
Депутаты парламентских фракций «Светлая Армения» и «Процветающая Армения» Ани Самсонян и Арман Абовян побывали в отделении полиции Кентрон, куда сегодня были доставлены требующие отставки Араика Арутюняна участники акции протеста.
В отделение полиции Кентрон направился также правозащитник Рубен Меликян.
«Иду в отделение полиции Кентрон. Туда доставили десятки молодых людей за тот же поступок, за который в прошлом году десятки молодых людей "привели" в Национальное Собрание Армении. Как депутатов», - написал он.
Ани Самсонян заявила в беседе с журналистами, что у подвергнутых приводу жалоб нет.
«Была проблема с тем, что им запретили пользоваться телефоном, мы решили эту проблему», - сказала она.
По ее словам, никто из молодых людей травму не получил. Она отметила, что направляется сейчас в отделение полиции Эребуни, поскольку там также есть пять подвергнутых приводу участников акции.
Отметим, что в отделение полиции Кентрон доставлены 24 участника акции протеста, требующих отставки Араика Арутюняна.