Թող մտածեն մարդկանց մատից փուշ հանելու մասին, ոչ թե ասեն՝ թագաժառանգը կոստյում հագած չէր, «գալստուկ» կապած չէր. Ծառուկյան
04/12/2019 13:29
Անօրինական շինարարությունն այն է, երբ որևէ փաստաթուղթ չկա, ու դու շինարարություն ես անում. հյուրանոցի շինթույլտվությունը տրված է, մնացել է, որ «Կեմպինսկին» հարկերի բաժանումն անի, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը՝ անդրադառնալով Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի այն հայտարարությանը, որ Աբովյան փողոցում իրեն պատկանող ընկերությունը հյուրանոցի 3 հարկ կառուցելու թույլտվություն չի ունեցել:
«Ես ցույց տվեցի քաղաքապետի ստորագրությամբ ԱՊԶ-ն՝ 11 հարկի համար, հետին մասը՝ շարունակելի», - կրկին շեշտեց ԲՀԿ ղեկավարը։
«Թող մտածեն մարդկանց մատից փուշ հանելու մասին, ոչ թե ասեն՝ թագաժառանգը կոստյում հագած չի եղել, «գալստուկը» կապած չի եղել, դրա համար չեն ընդունել: Կամ էլ թե չէ՝ թագաժառանգը չէր, թագավորի մյուս տղան էր: Ամոթ է, այս ձևով երկիր չի կառուցվի, ես բոլորի փոխարեն ամաչում եմ: Այս ամենին նայելով՝ ես էլ եմ հիասթափվում, չեմ ուզում շարունակեմ», - ընդգծեց Ծառուկյանը:
Ի պատասխան լրագրողների՝ այլ պարզաբանումներ ներկայացնելու խնդրանքի, ԲՀԿ առաջնորդը նշեց. «Գնացեք իմ կառավարչին տեղյակ պահեք, ես բաժնետեր եմ, և դա ինձ չի էլ հետաքրքրում»:
Մեկ այլ հարցի՝ ո՞վ է ի վերջո տվել հյուրանոցի կառուցապատման շինթույլտվությունը, ԲՀԿ առաջնորդը հստակ պատասխան չտվեց՝ միայն հիշեցնելով, որ անցած տարվանից հյուրանոցի շինարարությունը դադարեցվել է։

It is a shame, it is not a way to build a country: PAP leader
Head of Prosperous Armenia faction Gagik Tsarukyan responding to the claims of the Yerevan mayor Hayk Marutyan that the company belonging to him did not have right to build additional 3 storeyes on the hotel on Abovian street said illegal construction is building something without having any document.
He claimed that the company received document for construction.
“I have showed the document signed by mayor for building 11 storeyes,” he said, adding that later he will unveil other documents too.
“Let them think of taking thorns out of people’s finger and not say the heir was not wearing a costume, or a tie, that is why they did not receive them. Or tell it was not an heir, but the other son of the king. It is a shame, it is not a way to build a country, I feel shame for all. Looking at all this I get disappointed too, I do not want to continue,” Tsarukyan stressed.
Asked to specify, the PAP leader said, “Go and speak to my manager, I am just a shareholder and I am not interested in it.”
As to who gave the permission for construction of the hotel, the PAP leader failed to give a clear answer, reminding only that the construction of the hotel has been stopped from the last year.