Թող մտածեն մարդկանց մատից փուշ հանելու մասին, ոչ թե ասեն՝ թագաժառանգը կոստյում հագած չէր, «գալստուկ» կապած չէր. Ծառուկյան
04/12/2019 13:29
Անօրինական շինարարությունն այն է, երբ որևէ փաստաթուղթ չկա, ու դու շինարարություն ես անում. հյուրանոցի շինթույլտվությունը տրված է, մնացել է, որ «Կեմպինսկին» հարկերի բաժանումն անի, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը՝ անդրադառնալով Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի այն հայտարարությանը, որ Աբովյան փողոցում իրեն պատկանող ընկերությունը հյուրանոցի 3 հարկ կառուցելու թույլտվություն չի ունեցել:
«Ես ցույց տվեցի քաղաքապետի ստորագրությամբ ԱՊԶ-ն՝ 11 հարկի համար, հետին մասը՝ շարունակելի», - կրկին շեշտեց ԲՀԿ ղեկավարը։
«Թող մտածեն մարդկանց մատից փուշ հանելու մասին, ոչ թե ասեն՝ թագաժառանգը կոստյում հագած չի եղել, «գալստուկը» կապած չի եղել, դրա համար չեն ընդունել: Կամ էլ թե չէ՝ թագաժառանգը չէր, թագավորի մյուս տղան էր: Ամոթ է, այս ձևով երկիր չի կառուցվի, ես բոլորի փոխարեն ամաչում եմ: Այս ամենին նայելով՝ ես էլ եմ հիասթափվում, չեմ ուզում շարունակեմ», - ընդգծեց Ծառուկյանը:
Ի պատասխան լրագրողների՝ այլ պարզաբանումներ ներկայացնելու խնդրանքի, ԲՀԿ առաջնորդը նշեց. «Գնացեք իմ կառավարչին տեղյակ պահեք, ես բաժնետեր եմ, և դա ինձ չի էլ հետաքրքրում»:
Մեկ այլ հարցի՝ ո՞վ է ի վերջո տվել հյուրանոցի կառուցապատման շինթույլտվությունը, ԲՀԿ առաջնորդը հստակ պատասխան չտվեց՝ միայն հիշեցնելով, որ անցած տարվանից հյուրանոցի շինարարությունը դադարեցվել է։

Пусть думают о том, чтобы помочь чем-то людям – Гагик Царукян прокомментировал заявление мэра Еревана
04/12/2019 15:09
«Незаконное строительство – это когда строишь без разрешения. Разрешение на строительство отеля Kempinski предоставлено, остается определение этажности», - заявил сегодня в беседе с журналистами руководитель фракции «Процветающая Армения» Гагик Царукян, касаясь заявления мэра Еревана о том, что у него не было разрешения на строительство 3-этажной гостиницы на улице Абовяна в Ереване.
«Я показал разрешение на строительство с подписью мэра, на 11 этажей, задняя часть может быть продолжена», - сказал он.
«Пусть думают о том, чтобы помочь чем-то людям, а не говорят – наследный принца Абу-Даби пришел на встречу в джинсах, а не в костюме, без "галстука", поэтому не принял. Или, это был не наследный принц, а другой сын эмира. Стыдно, так страну не построить, мне стыдно за всех. Видя все это, я сам разочаровываюсь, не хочу продолжать», - подчеркнул Гагик Царукян.
В ответ на просьбу журналистов представить другие подробности, лидер партии «Процветающая Армения» отметил: «Идите, скажите моему управляющему, я акционер, меня это не интересует».
На другой вопрос, кто, в конце концов, предоставил разрешение на строительство гостиницы, лидер партии «Процветающая Армения» не дал четкого ответа, только напомнил о том, что строительство гостиницы прекращено с прошлого года.