«Ժողովուրդ». Բյուջե-2020-ի վերաբերյալ խմբակցությունների գրեթե բոլոր առաջարկները մերժվել են
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է, որ օրենսդիրը վաղը` խմբակցությունների առաջարկները քննարկելու «թայմ աութի» կարճ շրջանից հետո, կշարունակի Բյուջե – 2020-ի քննարկումը: «Ժողովուրդ» օրաթերթը պարզել է, որ խմբակցությունների գրեթե բոլոր առաջարկները մերժվել են: Դրական եզրակացություն են ստացել միայն «Իմ քայլ»-ի հատուկենտ առաջարկները: 3 խմբակցություններից 225 առաջարկ է եղել՝ 28-ը` «Իմ քայլ»-ից, 46-ը` ԲՀԿ-ից, 115-ը` «Լուսավոր Հայաստան»-ից:
Մերժվել է, օրինակ, ԲՀԿ առաջարկը՝ նվազագույն 25 հազար 500 դրամ ծերության կենսաթոշակը դարձնել 36 հազ. դրամ: «Լուսավոր Հայաստան»-ի առաջարկների գերակշիռ մասը մարզային մշակութային կենտրոնների ու այլ նորոգումների մասին է: «Իմ քայլ»-ից Նարեկ Զեյնալյանի 5 առաջարկից միայն 2-ն է ընդունվել: Բայց, օրինակ, նրա և Արփի Դավոյանի համատեղ 2 առաջարկը, որոնցով շտապ օգնության բժշկական անձնակազմի աշխատավարձերի ավելացում է նախատեսվում, դրական արձագանք է ստացել: 3-ական առաջարկություն են ներկայացրել նաև Վարազդատ Կարապետյանն ու Վիկտոր Ենգիբարյանը, որոնք ևս մերժվել են:

«Жоховурд»: Отклонены почти все предложения фракций по проекту бюджета на 2020 год
Газета «Жоховурд» пишет, что завтра после короткого «тайм-аута» для рассмотрения предложений, парламент продолжит обсуждение проекта бюджета на 2020 год. Как выяснило издание, почти все предложения фракций отклонены. Положительное заключение получили только редкие предложения фракции «Мой шаг». Из трех фракций поступило 225 предложений: 28 – от фракции «Мой шаг», 46 – от фракции «Процветающая Армения», 115 – от фракции «Светлая Армения».
К примеру, отклонено предложение фракции «Процветающая Армения» повысить минимальную пенсию с 25 тысяч 500 драмов до 36 тысяч драмов. Преимущественная часть предложений фракции «Светлая Армения» касалась ремонта культурных центров и других объектов. Из 5 предложений депутата фракции «Мой шаг» Нарека Зейналяна приняты только 2. Однако, положительное заключение получили два его предложения вместе с Арпи Давоян, которые предусматривают повышение зарплат медицинского персонала службы скорой помощи. Вараздат Карапетян и Виктор Енгибарян представили по 3 предложения, которые также были отклонены.