Աննա Հակոբյանը Մեհրիբան Ալիևային որպես հյուր հրավիրել է Արցախ, ինքն էլ պատրաստ է այցելել Բաքու
Ես ուզում եմ Մեհրիբան Ալիևային հրավիրել Ղարաբաղ, այսօր «ՄԱԿ-ի անվտանգության խորհրդի կանայք, խաղաղություն և անվտանգություն» թեմայով համաժողովին հայտարարեց ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը՝ խոսելով Ալիևայի՝ Ղարաբաղում մուղամ լսելու ցանկության մասին։
«Նա կարող  է լինել մեր հյուրը, մենք գիտենք ինչպես պատվել հյուրին, հյուրընկալության կանոններից է հյուրին պատվել երաժշտությամբ, մենք կարող ենք ապահովել մուղամ, կարող ենք իրականացնել նրա երազանքը, ու Ղարաբաղում լսի իր սերելի մուղամը», - ասաց Աննա Հակոբյանը։
Նա ընդգծեց՝ եթե Ալիևան ընդունի իր հրավերը, ինքն էլ պատրաստ է գնալ Բաքու։
«Բայց եթե Մեհրիբան Ալիևան նկատի ունի, որ իրենց երազանքն այն է, որ գան Ղարաբաղ ու մուղամ լսեն պատերազմի միջոցով, ապա ես վստահեցնում եմ, որ այդ երազանքն անկատար կմնա, ոչ միայն անկատար կմնա. եթե նրանք նոր պատերազմ սկսեն, հավանաբար, նորանոր բնակավայրեր կհայտնվեն, որտեղ նրանց համար մուղամ լսելը կդառնա անկատար երազանք», - ասաց վարչապետի տիկինը։

Spouse of Armenia’s Prime Minister Anna Hakobyan speaking today at the UN Security Council Women, Peace and Security conference stated that she wants to invite Mehriban Aliyeva to Karabakh.
The response came to Aliyeva’s comment about her wish to listen mugam in Karabakh.
“She may be our guest, we know how to honor a guest, one of the rules is to honor guest with music, and we may ensure mugam to make her dream come true, for her to listen her beloved music in Karabakh,” Anna Hakobyan said.
She stressed that if Aliyeva accepts her invitation, she will be ready in her turn visit Baku.
“But if Mehriban Aliyeva means that their dream is to come to Karabakh with war and listen mugam, I may convince that this dream will remain unfulfilled. If they start war, probably new settlements will appear where listening mugam will become unfulfilled dream for them,” the PM’s spouse said.