Մենք այս պայմաններում չենք կարող աշխատել. «Բարգավաճ Հայաստան»-ը բոյկոտեց Աժ նիստը
«Երկու օր է Ծառուկյանի մի նախադասությունը, որը վերաբերում էր ներդրողներին, դարձրել էր մառազմի և մազոխիզմի փառատոն: Պարոն Սիմոնյանն ասում է՝ «քանի՞ գլխանի եք», այնքան գլխանի ենք, որքան մարդիկ մեզ ձայն են տվել՝ 100 հազարից ավելի: Չի ստացվի լղոզել, փոշիացնել այս թեման: Մենք այս պայմաններում չենք կարող աշխատել, որովհետև ԱԺ-ն դարձել է մի նախադասություն փոշիացնելու վայր: Մենք այսօր լքում ենք խորհրդարանը և դուք եք տալու պատասխանը, թե ինչու մենք չկարողացանք կառավարությանը մեր հարցերն ուղղել: Սա քաղաքական բոյկոտ է», - հայտարարեց խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը:
Այսօր ԱԺ նիստն առավոտից ընթանում էր լարված մթնոլորտում: ԲՀԿ-ական և իմքայլական պատգամավորները փոխադարձ մեղադրանքներ էին հնչեցնում միմյանց հասցեին:
Իմքայլականների թիրախում Ծառուկյանի այն հայտարարությունն է, որ ներդրողները դժգոհ են հեռացել քաղաքապետի ու գլխավոր ճարտարապետի հետ կես ժամ տևած հանդիպումից:

Explaining the reason, secretary of the faction Arman Abovian said that it is political boycott.
“For already two days Tsarukyan’s one sentence relating to investors became festival of senility and masochism. Mr Simonyan says addressing us “how many heads do you have?”, we have as many heads that people gave us more than 100,000 votes. You will not manage to avoid this theme. We cannot work in such conditions as the NA has become a place where issues are not being discussed. Today we leave the parliament and you will answer why we could not address our questions to the government. This is a political boycott,”  Arman Abovian said.
From early in the morning today the NA session was passing in tensed atmosphere with clashes periodically taking place between the lawmakers of Prosperous Armenia faction and the ruling majority.
My Step faction has targeted Tsarukyan’s statement about the disappointed investors and behavior of the mayor at the meeting with them.