Որևէ մեկը չմտածի, որ ՀՀ ինքնիշխանությանը կարող ա իր կեղտոտ թաթիկներով կպնի, կկտրենք բոլորի թաթիկները. Փաշինյան
04/12/2019 17:25
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մատնանշում է, որ ԲՀԿ-ն սկսեց բողոքել ՀՀ-ում ներդրումային միջավայրից, երբ մեղադրանք առաջադրվեց «Մուլտի Գրուպի» ղեկավարին՝ չարաշահումների համար:
«Ներդրումային միջավայրից բողոքելու ժամանակագրությունը համընել է, երբ քննչական կոմիտեում մեղրանք է առաջադրվել «Մուլտի Գրուպ» ընկերության ղեկավարին՝ «Հյուսիս-Հարավ» հարավ ծրագրի շրջանակներում շատ խոշոր չարաշահումներ թույլ տալու համար:
«Հյուսիս-Հարավ» պրոեկտը ներդրումային շատ լավ միջավայր է եղել: Այս նախագիծը բռնել են որպես կթու կով կթել են, ով հասել է: Նրանց թաթիկները հատ-հատ կտրում ենք ու շարունակելու ենք կտրել: Որևէ մեկը չմտածի, որ ՀՀ դրոշի, պետականության, ինքնիշխանության, պետական արժանապատվությանը, կարող ա իր կեղտոտ թաթիկներով կպնի, կկտրենք բոլորի թաթիկները: Սա ի գիտություն», - ԱԺ-ում հայտարարեց Փաշինյանը:

Пусть никто не думает, что может прикасаться своими грязными руками к суверенитету Армении, мы отрежем все руки – Никол Пашинян
04/12/2019 19:10
Премьер-министр Армении Никол Пашинян отмечает, что «Процветающая Армения» начала жаловаться на инвестиционный климат в Армении после того, как директору концерна «Мульти групп» было предъявлено обвинение за злоупотребления.
«Хронология недовольства инвестиционным климатом совпадает с тем временем, когда директору концерна «Мульти групп» в Следственном комитете было предъявлено обвинение за допущенные крупные злоупотребления в рамках строительства программы транспортного коридора «Север – Юг».
Инвестиционный проект «Север – Юг» был очень лакомым кусочком. Этот проект взяли как дойную корову и начали доить, кто как мог. Мы по отдельности отрезаем им руки и продолжим резать. Пусть никто не думает, что может прикасаться к флагу, государственности, суверенитету Армении и достоинству государства своими грязными лапами, мы отрежем всем руки. Примите это к сведению», - заявил в парламенте Никол Пашинян.