Շեյխը Հայկ Մարությանի հետ հանդիպումից զգացել է՝ իրենք նրա համար հաճելի մարդիկ չեն. Ծառուկյան
Մարդկանց պետք է թույլ տալ ներդրումներ անել, թե չէ դերի մեջ մտնելով՝ Երևանի նախկին քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի ստորագրությամբ թղթեր ցույց տալ, ճիշտ չէ, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը՝ անդրադառնալով Աբու Դաբիի թագաժառանգի՝ Հայկ Մարությանի հետ հանդիպումից հետո հիասթափված հեռանալու թեմային։
«Քարոզարշավի ժամանակ Հայկ Մարությանը, դոշ ծեծելով, խոստումներ էր տալիս, իսկ այսօր թող իր խոստումներն իրականացնի։ Մենք ուզում ենք աջակից լինել, ոչ թե խանգարել։ Թե չէ ստացվում է՝ շեյխը չի եկել։ Թող դատարկ-դատարկ չխոսեն, թող օդանավակայանում նայեն. ապրիլի 26-ին շեյխն իր ինքնաթիռով 18 հոգով եկել է Հայաստան։ Հարկավոր է հարգալից լինել, իսկ շեյխն ասել է, որ Հայկ Մարությանի հետ հանդիպումից զգացել է՝ իրենք նրա համար հաճելի մարդիկ չեն», - ներկայացրեց Գագիկ Ծառուկյանը։
Անդրադառնալով Երևանի քաղաքապետի՝ երեկ հնչեցրած այն հայտարարությանը, որ հանդիպման ժամանակ ինչ-որ պահից սկսած պատվիրակության անդամների հեռախոսներին սկսել են զանգեր գալ, և նրանք անկաշկանդ իրենց լեզվով պատասխանել են, Գագիկ Ծառուկյանը բնականոն համարեց։ Նա, մասնավորապես, նշեց, որ զանգահարել է թագավորը, ում զանգերին հնարավոր չէր չպատասխանել։

Шейх во время встречи с Айком Марукяном почувствовал, что они неприятные для него люди – Гагик Царукян
04/12/2019 12:49
Людям нужно позволять осуществлять инвестиции, входить в роль и показывать документы с подписью бывшего мэра Тарона Маргаряна – неправильно, заявил сегодня в беседе с журналистами лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян, касаясь разочарования и ухода наследного принца Абу-Даби после встречи с Айком Марутяном.
«Во время предвыборной кампании Айк Марутян бил себя в грудь и давал обещания, а сегодня пусть выполняет свои обещания. Мы хотим помочь, а не заниматься грабежом. А то получается, что шейх не приезжал… Пусть не занимаются пустословием, пусть посмотрят в аэропорту: 26 апреля шейх приехал в Армению на своем самолете вместе с делегацией в составе 18 человек. Нужно проявлять уважение, а шейх заявил, что во время встречи с Айком Марукяном почувствовал, что они неприятные для него люди», - сказал Гагик Царукян.
Касаясь озвученного вчера мэром Еревана заявления о том, что с какого-то момента встречи члены делегации начали получать звонки и на арабском языке без стеснения отвечали на звонки, Гагик Царукян, отметил, что это нормальным. Он, в частности, заявил, что звонил эмир Абу-Даби, на звонки которого, нельзя не отвечать.