Չգիտեմ՝ իրենք ինչքանով են պարտք Սերժ Սարգսյանին, որ այսօր իշխանություն են. Պետրոսյան
Իշխանության արածների և անելիքների մասին պետք է իշխանությունից հարցնել։ Ես չգիտեմ՝ իրենք ինչքանով են պարտք Սերժ Սարգսյանին, որ այսօր իշխանություն են, ինչքանով նրա առաջ պարտավորություններ ունեն, լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պետրոսյանը։
«Ի վերջո, մի բան ճշմարտություն է, որ իշխանությունը զիջվեց անարյուն, դրա համար էլ ասվում է թավշյա հեղափոխություն։ Բայց ես այդ հեղափոխությունը թավշյա չեմ համարում, որովհետև ենթադրվում է, որ թավշյա հեղափոխության արդյունքում պետք է թավշյա, իրար հարգող և գնահատող հասարակություն ունենանք։ Իսկ այսօր հասարակության ներսում աննախադեպ թշնամանքի մթնոլորտ է», - համոզմունք հայտնեց պատգամավորը։
Գևորգ Պետրոսյանը հուսով է՝ այս իշխանության փոփոխությունը ևս անարյուն կլինի։
«Կարծում եմ՝ ոչ մի իշխանություն հավերժ չէ։ Ոչ մի բան չենք կարող բացառել։ Կարող են լինել և՛ հերթական, և՛ արտահերթ ընտրություններ։ Իշխանությունը պետք է հիշի՝ ինչի համար է եկել, ինչ խոստումներ է տվել ժողովրդին», - ասաց պատգամավորը։

Геворк Петросян: Не знаю, насколько они обязаны Сержу Саргсяну, что сегодня находятся у власти
«О выполненных и предстоящих действиях властей нужно спросить у власти. Я не знаю, насколько они обязаны Сержу Саргсяну, что сегодня находятся у власти, какие у них обязательства перед ним», - заявил сегодня в беседе с журналистами депутат парламента от фракции «Процветающая Армения» Геворк Петросян.
«В конце концов, правда в том, что им уступили власть без кровопролития, поэтому т называется бархатной революцией. Но я не считаю эту революцию бархатной, поскольку предполагается, что в результате бархатной революции мы должны иметь бархатное, уважающее и ценящее друг друга общество. А сегодня в обществе сформировалась беспрецедентная атмосфера вражды», - подчеркнул депутат.
Геворк Петросян надеется, что смена этой власти также произойдет бескровно.
«Считаю, что ни одна власть не вечна. Мы не можем ничего исключать. Выборы могут быть и очередными, и внеочередными. Власть должна помнить, для чего пришла и какие обещания дала народу», - сказал депутат.